Порівняльна характеристика показників вуглеводного обміну хворих на легеневий туберкульоз в залежності від наявності або відсутності бактеріовиділення

Loading...
Thumbnail Image

Date

Authors

Швець, Ольга Миколаївна
Шевченко, Ольга Станіславна
Веретельник, Олександр Анатолійович

Journal Title

Journal ISSN

Volume Title

Publisher

Editor(s)

Abstract

Обстежено 83 хворих на вперше діагностований туберкульоз легенів, які були розділені на дві групи. В першу групу увійшло 18 (21,9%) хворих на вперше діагностований туберкульоз легенів без бактеріовиділення, у 2-гу - 65 (78,3%) хворих з бактеріовиділенням. Вік хворих коливався від 19 до 66 років, переважали чоловіки. Виявлено, що у 1-шій групі показники глюкози коливалися в межах 3,4 - 6,0 ммоль/л, середній показника - 4,6 ммоль/л, а у 2-й групі від 3,4 до 9,0 ммоль/л, середній показник - 5,6 ммоль/л. Підтверджено, що розходження в середніх значеннях рівня глюкози у хворих з перше діагностованим туберкульозом легень з бактеріовиділенням та без бактеріовиділення є статистично значущим при р<0,05 (отримане значення Р=0,026). Отримане значення свідчать про вплив тяжкості туберкульозного процесу на глікемічний профіль, можливо, за рахунок інсулінорезистентності.

Description

Citation

Швець О. М. Порівняльна характеристика показників вуглеводного обміну у хворих на легеневий туберкульоз в залежності від наявності або відсутності бактеріовиділення / О. М. Швець, О. С. Шевченко, О. А. Веретельник // Експериментальна і клінічна медицина. – 2018. – № 1. – С. 95–100.

Endorsement

Review

Supplemented By

Referenced By