Please use this identifier to cite or link to this item: http://repo.knmu.edu.ua/handle/123456789/1357
Title: Вивчення впливу ібупрофену, кофеїну та їх композиції на емоційно-поведінкові реакції щурів в умовах формалінового набряку
Authors: Лук'янова, Лариса Володимирівна
Сирова, Ганна Олегівна
Грабовецька, Євгенія Романівна
Бачинський, Руслан Орестович
Шаповал, Олена Володимирівна
Keywords: кофеїн
ібупрофен
фармакологічна композиція
відкрите поле
формаліновий набряк
Issue Date: 2012
Citation: Вивчення впливу ібупрофену, кофеїну та їх композиції на емоційно-поведінкові реакції щурів в умовах формалінового набряку / Л. В. Лук'янова, Г. О. Сирова, Є. Р. Грабовецька, Р. О. Бачинський, О. В. Шаповал // Український біофармацевтичний журнал. – 2012. – № 3 (20). – С. 33–38.
Abstract: В експерименті на щурах проведено дослідження впливу нестероїдного протизапального засобу (НПЗЗ), похідної пропіонової кислоти, ібупрофену, кофеїну та їх композиції на емоційно-поведінкові реакції в умовах формалінового набряку. Аналіз результатів експериментальних досліджень вказує на те, що кофеїн потенціює дію ібупрофену відносно горизонтальної і вертикальної рухової активності та грумінгу. Введення ібупрофену, кофеїну та їх композицій підвищує пізнавальну активність у щурів, аледодавання кофеїну до ібупрофену не сприяє статистично вірогідному підвищенню пізнавальної активності у щурів. Введення композиції ібупрофену з кофеїном нормалізує діурез і має тенденцію до нормалізації дефекації у щурів в умовах формалінового набряку.
URI: https://repo.knmu.edu.ua/handle/123456789/1357
Appears in Collections:Наукові праці. Кафедра медичної та біоорганічної хімії
Наукові праці. Кафедра фармакології та медичної рецептури

Files in This Item:
File Description SizeFormat 
Укр.біофарм.журн_№3(20)_2012.pdf5,84 MBAdobe PDFThumbnail
View/Open


Items in DSpace are protected by copyright, with all rights reserved, unless otherwise indicated.