Publication:
Стан метаболічних процесів і шляхи їх покращення у жінок перименопаузального віку завдяки застосуванню стратегії life extension

Loading...
Thumbnail Image

Journal Title

Journal ISSN

Volume Title

Publisher

Trilist

Research Projects

Organizational Units

Journal Issue

Abstract

Подовження тривалості та підвищення якості життя жінок старших вікових груп є значною проблемою сучасної медицини. Порушення метаболізму у вигляді цукрового діабету типу ІІ і атерогенної дисліпідемії призводять до високої частоти ускладнень із боку серцево-судинної системи. Відомо, що призначення замісної гормональної терапії не може нормалізувати вікові порушення метаболізму. Тому пошук нових методів підтримання здоров’я серця та судин є надзвичайно актуальним. Мета дослідження: вивчення стану автономної нервової регуляції, карбогідратного й ліпідного обміну в жінок перименопаузального віку з використанням підходу life extension. Матеріали та методи. І (контрольну) групу становили 35 практично здорових жінок репродуктивного віку. До ІІ (основної) групи увійшла 71 пацієнтка; з перших днів редукційної дієти учасницям цієї групи протягом 5 днів інфузійно вводили 200 мл розчину ксилітолу з електролітами (препарат Ксилат), а також 5 днів внутрішньовенно вводили L-аргінін (препарат Тівортін) по 200 мл один раз на добу, із подальшим прийманням питного розчину препарату впродовж іще 3 тижнів. Усі залучені пацієнтки дотримувалися 28-денної дієти, а також щоденно виконували комплекс ранкової гімнастики в аеробному режимі впродовж 3 місяців. Результати. У результаті запропонованої лікувально-профілактичної програми відбулося вірогідне зниження індекса маси тіла в пацієнток основної групи. При цьому індекс Купермана зазнав вірогідного зниження. Зниження індекса маси тіла в жінок основної групи було запорукою покращення автономної нервової регуляції та метаболічних процесів. Використання ксилат-тівортінового курсу life extension дозволило зробити акцент на подоланні інсулінорезистентності, дисліпідемії та хронічного запалення. Висновки. Розроблена 3-місячна програма сприяла значному покращенню стану метаболічних процесів та показників гемодинаміки в жінок перименопаузального віку. Це є підставою для впровадження ксилат- тівортінового курсу life extension у практику сімейних лікарів, акушерів-гінекологів і фахівців у галузі естетичної медицини.

Description

Citation

Лахно І. В. Стан метаболічних процесів і шляхи їх покращення у жінок перименопаузального віку завдяки застосуванню стратегії life extension / І. В. Лахно // Репродуктивна ендокринологія. – 2021. – № 4. – С. 51–54. – DOI: https://doi.org/10.18370/2309-4117.2021.61.51-54.

Endorsement

Review

Supplemented By

Referenced By