Оцінка взаємозв’язків між показниками кардіогемодинаміки та показниками вуглеводного обміну у хворих на ішемічну хворобу серця та цукровий діабет 2 типу
Date
2022-01-26
Authors
Сипало, Анна Олегівна
Зайцев, Микола Михайлович
Кучерява, Марія Сергіївна
Journal Title
Journal ISSN
Volume Title
Publisher
Харківський національний медичний університет
Abstract
Наявність цукрового діабету 2 типу в пацієнтів з ішемічною хворобою серця погіршує структурно-функціональний стан міокарду (збільшення кінцево-діастолічного об’єму, кінцево-систолічного об’єму, кінцево-систолічного розміру, кінцево-діастолічного розміру та зниження фракції викиду), що відбувається за рахунок негативного впливу гіперінсулінемії, гіперглікемії та дисліпідемії.
Description
Keywords
ішемічна хвороба серця, цукровий діабет
Citation
Сипало А. О. Оцінка взаємозв’язків між показниками кардіогемодинаміки та показниками вуглеводного обміну у хворих на ішемічну хворобу серця та цукровий діабет 2 типу / А. О. Сипало, М. М. Зайцев, М. С. Кучерява // Медицина третього тисячоліття : фестиваль молодіжної науки : збірник тез конференції, Харків, 24–26 січня 2022 р. / ХНМУ. – Харків, 2022. – С. 130–132.