Please use this identifier to cite or link to this item: http://repo.knmu.edu.ua/handle/123456789/4388
Title: Профілактика множинного карієсу з використанням лецитинвмісної добавки з цитратом кальцію у осіб молодого віку (експериментально-клінічне дослідження)
Authors: Волкова, Ольга Сергіївна
Keywords: карієс
лецитин
цитрат кальцію
карієспрофілактична ефективність
ротова рідина
ферменти
дисбіоз
Issue Date: Nov-2011
Citation: Волкова О. С. Профілактика множинного карієсу з використанням лецитинвмісної добавки з цитратом кальцію у осіб молодого віку (експериментально-клінічне дослідження) : автореф. дис. … канд. мед. наук : 14.01.22 – Стоматологія / О. С. Волкова ; Харківський національний медичний університет. – Харків, 2011. – 19 с.
Abstract: Дисертаційна робота присвячена підвищенню ефективності профілактики карієсу зубів шляхом використання засобу, що містить лецитин з цитратом кальцію – «Лецитин-2». На підставі результатів проведених експериментальних досліджень виявлено, що лецитинвмісний засіб має виражену карієспрофілактичну ефективність 52,9 % й активує мінералізацію твердих тканин зубів за рахунок підвищення активності лужної фосфатази та індексу мінералізації в гомогенаті пульпи. Обґрунтовано схему профілактики карієсу зубів в осіб молодого віку з високою інтенсивністю каріозного процесу на основі проведених клінічно-лабораторних досліджень. Застосування в схемі профілактики добавки «Лецитин-2» сприяло підвищенню редукції приросту карієсу зубів за один рік спостережень.
URI: https://repo.knmu.edu.ua/handle/123456789/4388
Appears in Collections:Автореферати дисертацій. Стоматологія
Наукові праці. Кафедра терапевтичної стоматології

Files in This Item:
File Description SizeFormat 
aref.pdf649,12 kBAdobe PDFThumbnail
View/Open


Items in DSpace are protected by copyright, with all rights reserved, unless otherwise indicated.