Будь ласка, використовуйте цей ідентифікатор, щоб цитувати або посилатися на цей матеріал: http://repo.knmu.edu.ua/handle/123456789/28386
Назва: Діагностика функціонального стану автономної регуляції та прогнозування розвитку дезадаптації
Автори: Маракушин, Дмитро Ігорович
Чернобай, Лариса Володимирівна
Ісаєва, Інна Миколаївна
Кармазіна, Ірина Станіславівна
Пандікідіс, Надія Іванівна
Сокол, Олена Миколаївна
Булиніна, Оксана Дмитрівна
Теми: автономна регуляція
система кровообігу
варіабельність серцевого ритму
Дата публікації: 2021
Бібліографічний опис: Діагностика функціонального стану автономної регуляції та прогнозування розвитку дезадаптації : монографія / Д. І. Маракушин, Л. В. Чернобай, І. М. Ісаєва, І. С. Кармазіна, Н. І. Пандікідіс, О. М. Сокол, О. Д. Булиніна. – Warsaw : RS Global Sp. Z. O. O., 2021. – 31 с.
Короткий огляд (реферат): Встановлено, що в осіб з ваготонією та симпатикотонією стан регуляторних механізмів характеризується помірною напругою з витратою додаткових резервів. Виявлені наявні ознаки неефективності механізмів регуляції та забезпечення навантаження, де в осіб з ваготонією адаптація до фізичного навантаження відбувається переважно за рахунок надлишкового збільшення ЧСС у комбінації з підвищенням діастолічного артеріального тиску. В осіб з симпатикотонією виявлено надмірний приріст пульсового артеріального тиску, що є несприятливою ознакою та предиктором розвитку артеріальної гіпертензії. Особливості протікання періоду відновлення свідчили про неспроможність регуляторних механізмів і неузгодженість реалізації реципрокності відділів автономної нервової системи. Вперше виявлено несприятливий діапазон динаміки показників після фізичного навантаження в осіб з вихідною ваготонією (середньо динамічний артеріальний тиск до 6-30 %, ЧСС до 80-120%, коефіцієнт витривалості – 5-27% та індекс Робінсона до 121–200%) та в осіб з вихідною симпатикотонією (коефіцієнт витривалості – 5-27%, пульсовий артеріальний тиск – 75-105%), які свідчать про помірний ступінь дезадаптації, який потребує ранньої корекції задля профілактики розвитку неспецифічних та специфічних змін у діяльності внутрішніх органів.
URI (Уніфікований ідентифікатор ресурсу): https://repo.knmu.edu.ua/handle/123456789/28386
Розташовується у зібраннях:Наукові праці. Кафедра фізіології

Файли цього матеріалу:
Файл Опис РозмірФормат 
36-Book Manuscript-117-1-10-20210323.pdf1,07 MBAdobe PDFЕскіз
Переглянути/відкрити


Усі матеріали в архіві електронних ресурсів захищені авторським правом, всі права збережені.