Please use this identifier to cite or link to this item: http://repo.knmu.edu.ua/handle/123456789/28386
Title: Діагностика функціонального стану автономної регуляції та прогнозування розвитку дезадаптації
Authors: Маракушин, Дмитро Ігорович
Чернобай, Лариса Володимирівна
Ісаєва, Інна Миколаївна
Кармазіна, Ірина Станіславівна
Пандікідіс, Надія Іванівна
Сокол, Олена Миколаївна
Булиніна, Оксана Дмитрівна
Keywords: автономна регуляція
система кровообігу
варіабельність серцевого ритму
Issue Date: 2021
Citation: Діагностика функціонального стану автономної регуляції та прогнозування розвитку дезадаптації : монографія / Д. І. Маракушин, Л. В. Чернобай, І. М. Ісаєва, І. С. Кармазіна, Н. І. Пандікідіс, О. М. Сокол, О. Д. Булиніна. – Warsaw : RS Global Sp. Z. O. O., 2021. – 31 с.
Abstract: Встановлено, що в осіб з ваготонією та симпатикотонією стан регуляторних механізмів характеризується помірною напругою з витратою додаткових резервів. Виявлені наявні ознаки неефективності механізмів регуляції та забезпечення навантаження, де в осіб з ваготонією адаптація до фізичного навантаження відбувається переважно за рахунок надлишкового збільшення ЧСС у комбінації з підвищенням діастолічного артеріального тиску. В осіб з симпатикотонією виявлено надмірний приріст пульсового артеріального тиску, що є несприятливою ознакою та предиктором розвитку артеріальної гіпертензії. Особливості протікання періоду відновлення свідчили про неспроможність регуляторних механізмів і неузгодженість реалізації реципрокності відділів автономної нервової системи.
Description: Вперше виявлено несприятливий діапазон динаміки показників після фізичного навантаження в осіб з вихідною ваготонією (середньо динамічний артеріальний тиск до 6-30 %, ЧСС до 80-120%, коефіцієнт витривалості – 5-27% та індекс Робінсона до 121–200%) та в осіб з вихідною симпатикотонією (коефіцієнт витривалості – 5-27%, пульсовий артеріальний тиск – 75-105%), які свідчать про помірний ступінь дезадаптації, який потребує ранньої корекції задля профілактики розвитку неспецифічних та специфічних змін у діяльності внутрішніх органів.
URI: https://repo.knmu.edu.ua/handle/123456789/28386
Appears in Collections:Наукові праці. Кафедра фізіології

Files in This Item:
File Description SizeFormat 
36-Book Manuscript-117-1-10-20210323.pdf1,07 MBAdobe PDFThumbnail
View/Open


Items in DSpace are protected by copyright, with all rights reserved, unless otherwise indicated.