Будь ласка, використовуйте цей ідентифікатор, щоб цитувати або посилатися на цей матеріал: http://repo.knmu.edu.ua/handle/123456789/18364
Назва: Роль ниркового контінуума в прогресуванні метаболічного синдрома у пацієнтів на перитонеальному діалізі
Автори: Лісовий, Володимир Миколайович
Андон'єва, Ніна Михайлівна
Дубовик, Марія Ярославівна
Гуц, Олена Анатоліївна
Грушка, Максим Анатолійович
Теми: нирковий контінуум
хронічна хвороба нирок (ХХН)
нирковозамісна терапія (НЗТ)
метаболічний синдром (МС)
артеріальна гіпертензія
цукровий діабет ІІ типу (ЦД ІІ)
Дата публікації: 5-жов-2017
Бібліографічний опис: Роль ниркового контінуума в прогресуванні метаболічного синдрома у пацієнтів на перитонеальному діалізі / В. Н. Лісовий, Н. М. Андон’єва, М. Я. Дубовик, О. А. Гуц, М. А. Грушка // Урологія, андрологія, нефрологія – 2017 : матеріали ювілейної науково-практичної конференції / під ред.: В. М. Лісового, І. М. Антоняна [та ін.]. – Харків, 2017. – С. 202–206.
Короткий огляд (реферат): В даний час, як мінімум, у кожного десятого жителя Землі є ознаки пошкодження нирок. При цьому ці цифри були отримані як в індустріальних країнах з високим рівнем життя, так і в країнах, що розвиваються із середнім і низьким доходом населення. ХХН приймає епідемічний характер. Причини цьому, як вважають, - артеріальна гіпертонія, все більша зустрічальність діабету 2 типу, ожиріння, порушення обміну ліпідів – головні компоненти метаболічного синдрому та збільшення тривалості життя. В даний час не визиває сумніву не тільки існування ниркового контінуума, але і його одночасове та однонаправлене прогресування з серцево-судинним контінуумом. При цьому більшість факторів , асоційованих з дисфункцією нирок, одночасно є і «традиційними» серцево-судинними факторами ризику, серед них – артеріальна гіпертонія, цукровий діабет, дисліпідемія, ожиріння, котрі являються основними компонентами МС.
URI (Уніфікований ідентифікатор ресурсу): https://repo.knmu.edu.ua/handle/123456789/18364
Розташовується у зібраннях:Наукові праці. Кафедра урології, нефрології та андрології імені професора А.Г. Подрєза

Файли цього матеріалу:
Файл Опис РозмірФормат 
5.10 Почечный континуум.pdf1,18 MBAdobe PDFЕскіз
Переглянути/відкрити


Усі матеріали в архіві електронних ресурсів захищені авторським правом, всі права збережені.