Please use this identifier to cite or link to this item: http://repo.knmu.edu.ua/handle/123456789/1067
Title: Лікування та профілактика захворювань твердих тканин зубів у дітей раннього віку з генетично обумовленою патологією сполучної тканини
Authors: Ярошенко, Олена Григорівна
Keywords: карієс
діти раннього віку
дисплазія сполучної тканини
Issue Date: 2010
Citation: Ярошенко О. Г. Лікування та профілактика захворювань твердих тканин зубів у дітей раннього віку з генетично обумовленою патологією сполучної тканини : автореф. дис. ... канд. мед. наук : 14.01.22 / О. Г. Ярошенко ; Ін-т стоматології АМН України. — Одеса, 2010. — 19 с.
Abstract: Дисертація присвячена підвищенню ефективності профілактики та лікування захворювань твердих тканин зубів у дітей раннього віку з генетично обумовленою патологією сполучної тканини шляхом розробки комплексу лікувально-профілактичних заходів, що включає новий спосіб лікування захворювань твердих тканин зубів; ендогенну профілактику (дієтотерапія, вживання вітаміну С); екзогенну профілактику (навчання батьків догляду за порожниною рота дитини, індивідуальне призначення предметів та засобів гігієни порожнини рота, герметизація фісур тимчасових зубів, диспансерний огляд 4-5 разів на рік). Доведено, що діти раннього віку з генетично обумовленою патологією сполучної тканини мають високий рівень приросту інтенсивності карієсу, високу інтенсивність карієсу, незадовільний стан гігієни порожнини рота, зниження вмісту кальцію та фосфору в сечі, порушення амінокислотного та фосфорного обміну. Обґрунтовано та впроваджено комплекс заходів для профілактики та лікування захворювань твердих тканин зубів у дітей раннього віку з генетично обумовленою патологією сполучної тканини, використання якого призвело до збільшення редукції приросту карієсу до 92 % та покращення рівня гігієни від поганого (РГ=0,56) до доброго (РГ=0,05), що свідчить про високу лікувально-профілактичну ефективність комплексу.
URI: https://repo.knmu.edu.ua/handle/123456789/1067
Appears in Collections:Автореферати дисертацій. Стоматологія
Наукові праці. Кафедра стоматології

Files in This Item:
File Description SizeFormat 
афтореферат.doc190,5 kBMicrosoft WordView/Open


Items in DSpace are protected by copyright, with all rights reserved, unless otherwise indicated.