17. Кваліфікаційні роботи

Permanent URI for this communityhttps://repo.knmu.edu.ua/handle/123456789/30799

Browse

Search Results

Now showing 1 - 10 of 135
  • Item
    Клініко-лабораторне обґрунтування анемій
    (2025) Овчаренко, Римма Віталіївна
    У роботі проаналізовано різні типи анемій, зокрема залізодефіцитну, вітамін B12-дефіцитну, фолієводефіцитну та постгеморагічну анемію, що дозволило виявити їх етіологічні фактори, патогенез та клінічні прояви. Дослідження виявило критичну значущість своєчасної діагностики та лікування анемій, оскільки ігнорування симптомів може призвести до серйозних ускладнень для здоров’я пацієнтів. Встановлено, що ефективний підхід до діагностики, який включає не лише загальний аналіз крові, але й біохімічні дослідження та інструментальні методи, є необхідним для точного визначення причин анемії та вибору відповідної терапії. Отримані дані можуть слугувати основою для подальших досліджень у галузі клінічної гематології та практичної медицини. Рекомендації щодо покращення діагностики та лікування анемій можуть бути впроваджені в медичну практику з метою підвищення ефективності лікування пацієнтів.
  • Item
    Методологія контролю якості лабораторних досліджень-зовнішнє оцінювання
    (2025) Гуріна, М.А.
    Питання якості клінічних лабораторних досліджень є одним з найбільш актуальних не тільки в галузі лабораторної медицини, а і в системі охорони здоров'я України в цілому. В роботі наводиться огляд міжнародних програм зовнішнього оцінювання якості лабораторних досліджень, особливості зовнішнього оцінювання в різних країнах (США, Європейський Союз, Великобританія, Канада). Проведено порівняння систем зовнішнього оцінювання в Україні та міжнародному контексті; проаналізовано переваги та недоліки міжнародних систем зовнішнього оцінювання; проведений аналіз ефективності зовнішнього оцінювання в Україні. Одержані в роботі результати дозволяють розширити існуючі уявлення про методологію контролю якості лабораторних досліджень, що допоможе забезпечити відповідність лабораторних досліджень світовим стандартам і гарантуватимуть їх високу якість.
  • Item
    Лабораторні маркери при інфекціях, що передаються статевим шляхом
    (2025) Сердюк, Яна Володимирівна
    Проведено ґрунтовне дослідження теоретичної та практичної інформації стосовно інфекцій, що передаються статевим шляхом, визначені головні моменти, що пов’язані зі специфікою даної теми. Можна остаточно зазначити, що оптимальна стратегія лабораторної діагностики ІПСШ передбачає комплексний підхід, кожен метод діагностики має свої сильні та слабкі сторони, різна інформація отримана при проходженні цих тестів може бути корисною в клінічній практиці та в розробці подальшої стратегії боротьби з названими інфекціями та їх наслідками.
  • Item
    Клініко-лабораторні показники в оцінці ступеня тяжкості при цукровому діабеті у вагітних
    (2025) Сторожук, Тетяна Олексіївна
    За різними даними літературних джерел від 1 до 14% усіх вагітностей ускладняються гестаційним діабетом. В Україні серед вагітних цукровий діабет діагностують у 2-3 % від загальної кількості вагітних. Проблема охорони здоров'я матерів із цукровим діабетом з акушерської галузі перейшла в загально медичну сферу, що підкреслює необхідність участі різних медичних служб та перегляду організаційних принципів надання лікувальної й профілактичної допомоги таким пацієнтам. Цій актуальній проблемі присвячена представлена магістерська робота. Спираючись на достовірні протоколи визначені методики скринінгу та варіанти ведення вагітних у різні етапи при прояві гестаційного цукрового діабету. Оцінені можливі ризики, ускладнення для вагітної, ускладнення пологів та аномалії плоду, що можуть розвинутися через гестаційний цукровий діабет. Результати і висновки даної роботи можуть бути використані для вдосконалення діагностичного процесу вагітних з цукровим діабетом різного ступеня тяжкості.
  • Thumbnail Image
    Item
    Лабораторні маркери при захворюваннях органів дихання
    (2025) Толдінова, Лілія Леонідівна
    Захворювання органів дихання залишаються однією з найбільш поширених патологій у світі, що робить дослідження лабораторних маркерів надзвичайно актуальним. Метою представленої роботи є визначення діагностичної цінності та прогностичного значення лабораторних маркерів при захворюваннях органів дихання для оптимізації діагностики та моніторингу ефективності лікування. Досліджені основні біохімічні та імунологічні маркери при різних захворюваннях органів дихання; встановлені кореляційні зв'язки між лабораторними показниками та клінічними проявами захворювань; оцінені чутливість та специфічність різних лабораторних маркерів; визначені найбільш інформативні маркери для моніторингу ефективності лікування; встановлена прогностична цінність лабораторних показників щодо перебігу захворювань органів дихання.
  • Item
    Клініко-лабораторний контроль лікування хворих гломерулонефритом
    (2025) Сорока, Анастасія Олександрівна
    Необхідність вивчення та оптимізації клініко-лабораторного контролю лікування гломерулонефриту є важливим завданням сучасної нефрології. Це дозволить не лише підвищити ефективність лікування, але й покращити якість життя пацієнтів, знизити ризик розвитку ускладнень і прогресування захворювання до термінальної стадії. Мета даної роботи полягає у вивченні клініко-лабораторного контролю лікування хворих на гломерулонефрит, оцінці ефективності терапії, аналізі змін основних лабораторних показників під час лікування та розробці рекомендацій для підвищення ефективності моніторингу та терапії. Результати дослідження мають практичну цінність, оскільки вони сприятимуть покращенню якості медичної допомоги для пацієнтів із гломерулонефритом.
  • Item
    Алгоритм лабораторної діагностики урогенітальних інфекцій
    (2025) Швець, Катерина Сергіївна
    Метою дослідження: розробити та оцінити алгоритм лабораторної діагностики урогенітальних інфекцій, зокрема бактеріальних, вірусних, грибкових та паразитарних захворювань, що передаються статевим шляхом, а також проаналізувати ефективність сучасних методів діагностики в клінічній практиці. Наукова новизна роботи полягає у розробці інтегрованого алгоритму лабораторної діагностики урогенітальних інфекцій, який вперше враховує комплексний аналіз патогенних збудників з урахуванням їхньої резистентності та специфічних клінічних проявів. Запропонований підхід поєднує сучасні методи молекулярно-генетичної та серологічної діагностики, зокрема ПЛР та імуноферментний аналіз, що дозволяє підвищити точність, швидкість та ефективність діагностичного процесу, сприяючи вдосконаленню методів виявлення і контролю інфекцій.
  • Item
    Особливості лабораторної діагностики Helicobacter pylori
    (2025) Арсан, Ліна Арсан
    Робота присвячена актуальній проблемі медицини - вивченню особливостей діагностики Helicobacter pylori, якою інфіковано близько 50% населення світу. В роботі проведено аналіз літературних джерел, що стосуються питання методів діагностики хвороб, які асоційовані з Helicobacter pylori. Проведено аналіз інвазивних та неінвазивних методів лабораторної діагностики Helicobacter pylori (морфологічні, імунологічні, молекулярно-генетичні, біохімічні). Результати і висновки даної роботи можуть бути використані для вдосконалення діагностичного процесу хворих на захворювання, що асоційовані з Helicobacter pylori.
  • Item
    Клініко-лабораторні показники в оцінці ступеня тяжкості серцевої недостатності
    (2025) Пляскіна, Віталіна Олексіївна
    Метою даного дослідження є вивчення клінічних та лабораторних параметрів в оцінці тяжкості серцевої недостатності та аналіз використання лабораторних маркерів для прогнозування серцевої недостатності. У центрі уваги дослідження - клінічні та лабораторні показники для оцінки тяжкості серцевої недостатності, зокрема біомаркери (наприклад, NT-proBNP, тропонін), та їх зв'язок з клінічними симптомами та прогнозуванням перебігу захворювання. Результати цього дослідження мають значне практичне значення для вдосконалення діагностики та терапії серцевої недостатності. Аналіз клініко-лабораторних параметрів сприяє розробці дієвих методів оцінки тяжкості хвороби, що, своєю чергою, дозволяє своєчасно виявляти патологічні стани та оптимізувати лікувальні стратегії.
  • Thumbnail Image
    Item
    Лабораторні маркери при захворюваннях органів сечової системи
    (2025) Маковик, Анна Юріївна
    Метою даного дослідження є аналіз ефективності лабораторних маркерів у діагностиці, моніторингу та прогнозуванні перебігу захворювань сечової системи, а також визначення їх значущості для клінічного ведення пацієнтів. Проведено комплексне дослідження лабораторних маркерів при захворюваннях органів сечової системи, включаючи їх роль у діагностиці, моніторингу та корекції лікування гострого гломерулонефриту, гострого пієлонефриту, гострого циститу. Результати дослідження можуть бути використані для вдосконалення діагностики та лікувального процесу при захворюваннях органів сечової системи, зокрема у практиці лікарів-нефрологів, урологів та терапевтів, а також для покращення ефективності лікування та запобігання ускладненням у пацієнтів з хронічною нирковою недостатністю.