Кафедра дерматології, венерології і медичної косметології

Permanent URI for this communityhttps://repo.knmu.edu.ua/handle/123456789/147

Browse

Search Results

Now showing 1 - 10 of 172
  • Thumbnail Image
    Item
    Шкірний червоний вовчак: сучасні діагностичні і терапевтичні підходи
    (2024) Біловол, Алла Миколаївна; Болотна, Людмила Анатоліївна; Саріан, Олена Ігорівна; Глушок, Віталій Степанович
  • Thumbnail Image
    Item
    Можливість прогнозування виникнення ускладнень з боку нервової системи у хворих на COVID-19
    (2024-01) Юрко, Катерина Володимирівна; Соломенник, Ганна Олегівна; Бондар, Олександр Євгенович; Кучерявченко, Валерій Вікторович; Козько, Володимир Миколайович; Лєсна, Аліна Сергіївна; Біловол, Алла Миколаївна
    Проблема коронавірусної хвороби (COVID-19) залишається актуальною через ви- соку захворюваність та летальність. Відомі різноманітні ураження нервової системи на фоні COVID-19, що суттєво впливають на перебіг захворювання. Прогнозування розвитку неврологічних ускладнень по- требує подальшого вивчення.
  • Thumbnail Image
    Item
    Дослідження обізнаності населення України, щодо факторів ризику виникнення синдрому токсичного шоку.
    (2023-04) Скиданенко, Єлизавета Вячеславівна; Войлокова, Ганна Олександрівна; Пустова, Наталія Олександрівна
    Синдром стафілококового токсичного шоку (СТШ) — це захворювання з гострим початком, спричинене штамами Staphylococcus aureus, які можуть продукувати суперантигенні екзотоксини, такі як токсин-1 синдрому токсичного шоку (ТССТ-1), який характеризується неспецифічними симптомами, такими як лихоманка, шкірні ознаки (висипання з наступним лущенням), розлади травлення, міалгія та артеріальна гіпотензія. Не дивлячись на те, що прояви СТШ часто людина може визначити самостійно, це потенційно серйозне захворювання, яке може швидко призвести до поліорганної недостатності та смерті. Лікування СТШ вимагає ранньої госпіталізації до відділення інтенсивної терапії або реанімації та швидкого початку проведення лікування.
  • Thumbnail Image
    Item
    Терапевтична ефективність шампунів проти лупи. Роль кетоконазолу та перетіону цинку в лікуванні лупи.
    (2023-03) Біловол, Алла Миколаївна; Пустова, Наталія Олександрівна; Ігіна, Фаріда Шаріфхуджаївна; Медведєва, Олександра Олександрівна
    Лупа - це хронічне рецидивуюче захворювання, що характеризується незапальним захворюванням волосистої частини шкіри голови і надмірним лущенням епідермісу.
  • Thumbnail Image
    Item
    Поширеність оніхомікозів та кандидозів серед військовослужбовців
    (2023-02) Григорук, Анастасія; Юрченко, Катерина; Пустова, Наталія Олександрівна
    У зв'язку з війною в Україні набула актуальності тема поширеності мікозів серед військовослужбовців. А значить і постійне зростання кількості захворювань, які характерні для цієї конкретної групи осіб. Саме через постійне знаходження в екстремальних умовах життя, стрес, відсутність адекватної гігієни та специфіки одягу - серед військових почастішали випадки оніхомікозів та кандидозів.
  • Thumbnail Image
    Item
    Унікальний редермалізант на світовому ринку родом з України
    (2023-04) Славко, Олександра Владиславівна; Зубенко, Сергій Володимирович; Пустова, Наталія Олександрівна
    З віком шкіра змінюється. Порушуються метаболічні процеси, посилюється ацидоз тканин, внаслідок чого формується хронічне запалення. Фібробласти - клітини, що виробляють колагенові та еластинові волокна, зазнають змін, оскільки втрачається гідратація міжклітинного матриксу, основу якого становить гіалуронова кислота, необхідна для їхнього повноцінного функціонування і продукції перерахованих вище білкових сполук. Клінічно при цьому шкіра має вигляд зневодненої, в'ялої, дисхромічної. Щоб призупинити процес старіння, винайшли препарати, що заповнюють дефіцит необхідної речовини, для внутрішньошкірного введення на основі гіалуронової кислоти.
  • Thumbnail Image
    Item
    Reactive oxygen species generation by blood leucocytes of rats with polycystic ovary syndrome under the conditions of intermittent cold exposure
    (2023-07) Zhulikova, Maryna; Myroshnychenko, Mykhailo; Nakonechna, Oksana; Zhulikov, Oleh; Pustova, Nataliia; Bibichenko, Viktoriia; Lytvynenko, Olena; Kucheriavchenko, Maryna
    Polycystic ovary syndrome (PCOS), the major endo- crinopathy among reproductive-aged women, is not yet perceived as an important health problem in the world. It affects 4-20% of women of reproductive age worldwide. This pathology is associated by hyper- androgenism, hirsutism, menstrual disorders, ovulatory dysfunction, polycystic ovaries and metabolic disorders. In the development of PCOS, according to many scientists, one of the key roles is played by oxidative stress, in which there is an increase in the production of reactive oxygen species (ROS).
  • Thumbnail Image
    Item
    Ефективність ад’ювантної субодиничної вакцини проти оперізуючого герпесу у людей
    (2023-04) Біловол, Алла Миколаївна; Пустова, Наталія Олександрівна; Олейнік, Ілля Сергійович; Іванова, Аліса Сергіївна
    Оперізуючий герпес, або оперізувальний лишай, виникає в результаті реактивації латентного вірусу вітряної віспи (VZV) у гангліях спинного корінця або черепно-мозкових нервів, як правило, через десятиліття після первинної інфекції. Оперізуючий лишай характеризується везикулярним висипом з однобічним і дерматомним поширенням і майже завжди супроводжується болем. Понад 90% дорослих були інфіковані VZV і знаходяться в групі ризику захворіти оперізуючим герпесом. Рекомбінантні субодиничні вакцини є альтернативою живим ослабленим вакцинам і можуть також підходити для осіб з імуносупресією, оскільки запобігає ризику захворювання внаслідок реплікації вакцинного вірусу. оскільки ця ад’ювантна система сприяє сильній CD4+ Т- клітинній та гуморальній імунній відповіді проти рекомбінантних білків. Досліджувана рекомбінантна субодинична вакцина, що містить глікопротеїн E VZV та ад’ювантну систему AS01 B (називається HZ/su, GlaxoSmithKline Biologicals), оцінюється для профілактики оперізувального герпесу у людей похилого віку.Глікопротеїн E VZV був обраний як антиген-кандидат для вакцини, оскільки він необхідний для реплікації вірусу та поширення від клітини до клітини, а також є основною мішенню імунної відповіді, специфічної для VZV .
  • Thumbnail Image
    Item
    Вплив генетичних факторів на розвиток утопічного дерматиту
    (2023-04-04) Біловол, Алла Миколаївна; Пустова, Наталія Олександрівна; Бузлама, Анастасія Андріївна
    Атопічний дерматит є хронічним запальним захворюванням шкіри, що найчастіше зустрічається, і найранішим проявом алергії у дітей. Найчастіше атопічний дерматит починається у перші місяці життя, проявляється широким спектром клінічних симптомів, важко піддається лікуванню. У дітей з атопічним дерматитом часто формуються інші аллергопатії, у них відзначається схильність до вторинного інфікування шкіри та виникнення інфекційних захворювань. У зв'язку з вираженим впливом на якість життя та соціально- економічними наслідками атопічний дерматит є серйозною проблемою соціальної охорони здоров'я.
  • Thumbnail Image
    Item
    Помилки діагностики пухлин шкіри
    (2023-04-04) Пустова, Наталія Олександрівна; Куракова, Анастасія Олександрівна
    Меланома шкіри є унікальною пухлиною, здатною демонструвати рідкісне різноманіття клінічного перебігу. Незважаючи на певні успіхи, досягнуті за останні роки в лікуванні меланоми шкіри, загальні результати 5- річного виживання хворих залишаються невисокими і значною мірою залежать від своєчасної адекватної діагностики