Вплив рецептивної афферентації на процеси загартовування у людей молодого віку
Loading...
Date
Authors
Матрунич, Д.О.
Блінова, О.В.
Шуляк, К.Ю
Смоляр, С.К.
Борохвостов, В.І.
Journal Title
Journal ISSN
Volume Title
Publisher
Харківський національний медичний університет
Editor(s)
Abstract
Керований позитивний ефект від використання холодового фактора підвищує імунітет і покращує терморегуляцію, що демонструється зниженням відсотка застудних захворювань серед людей молодого віку. Негативний вплив навчального процесу усувається за допомогою активації стрес-лімітучих впливів на основі позитивного прийому.
Description
Стан імунітету може змінюватися залежно від клімату, сезону і погоди. Це підтвержується високим відсотком застудних захворювань серед студентів у холодний період року. Тригерним механізмом, як правило, є холодовий фактор (Абрамович С.Г., Аділов В.В., 2009). Сприяє виникненню застудних захворювань гіпотермія, яка викликає рецидивуючі або реінфекційні форми хвороби з виникненням серйозних ускладнень. Проте, холодовий фактор може мати і позитивний вплив (Horsak M., Polashkova V.,2018). Є багато способів використання холодового ефекту, але ще мало вивчено рефлекторні механізми впливу м'язової системи на температуру тіла людини (Kagner-Muniz D, Kelly S., 2018). Екстероцептивна та пропріоцептивна афферентація вкрай важливі для регулювання діяльності організму людини.
Мета дослідження. Визначення впливу холодового фактору в якості активатора стрес- лімітуючої системи до дії факторів зовнішнього середовища та як метод загартовування організму.
Citation
Вплив рецептивної афферентації на процеси загартовування у людей молодого віку / Д. О.Матрунич, О. В. Блінова, К. Ю. Шуляк, С. К. Смоляр, В. І. Борохвостов // Фізіологія – медицині, фармації та педагогіці: актуальні проблеми та сучасні досягнення : V Всеукраїнська наукова конференція студентів та молодих вчених з фізіології з міжнародною участю, Харків, 16 травня 2018 р. / ред. колегія: Д. І. Маракушин [та ін.]. – Харків, 2018. – С. 65.
