Динаміка моніторингових метаболічних показників адаптаційних механізмів у студентів, що мають різний рівень фізичного навантаження
Loading...
Date
Authors
Поліщук, Тетяна Василівна
Жуков, Віктор Іванович
Кнігавко, Володимир Гілярієвич
Зайцева, Ольга Василівна
Гордієнко, Ніна Олександрівна
Бондаренко, Марина Анатольевна
Journal Title
Journal ISSN
Volume Title
Publisher
Editor(s)
Abstract
Мета роботи - оцінка адаптаційних і захисно-пристосувальних механізмів забезпечення гомеостатичної функції організму у студентів, які займаються фізичним вихованням за загальною вузівською навчальною програмою та тих, що додатково і мотивовано його поєднують з ігровими видами спорту. Аналіз досліджень вказує на те, що традиційне виховання студентів за загальноосвітньою програмою фізичної підготовки нездатне підвищити адаптаційні і захисно-пристосувальні механізми, які були б спрямовані на забезпечення гомеостатичної функції організму в умовах значного психо-емоційного навантаження та гіподинамії. Важливим ланцюгом порушення адаптаційних можливостей організму є формування гіпоталамо-гіпофізарно-наднирникової дисфункції, пригнічення стану симпато-адреналової системи. Додаткове і мотивоване запровадження в якості фізичного виховання ігрових видів спорту сприяє підвищенню енергетичних і обмінних процесів, активності симпато-адреналової системи, що виступає в ролі важливого фактору мобілізації адаптаційних і захисно-пристосувальних механізмів, які спрямовані на покращення здоров’я і успішності в навчальній діяльності студентів.
Description
Citation
Динаміка моніторингових метаболічних показників адаптаційних механізмів у студентів, що мають різний рівень фізичного навантаження / Т. В. Поліщук, В. І. Жуков, В. Г. Книгавко, О. В. Зайцева, Н. О. Гордиенко, М. А. Бондаренко // Ключевые аспекты научной деятельности-2015 : материалы XI международной научно-практической конференции, Пшемышль, 07–15 января 2015 р. – Пшемышль, 2015. – Т. 11. – С. 21–25.
