Шановні коритсувачі репозитарію! В період з 31.12.2025 по 12.01.2026 на сервері репозитарію будуть виконуватися технічні роботи. Не намагайтеся в цей період розміщувати або редагувати свої роботи. Дякуємо за розуміння. Dear repository users! From 12/31/2025 to 01/12/2026, technical work will be performed on the repository server. Please do not attempt to post or edit your work during this period. Thank you for your understanding.
 

Особливості взаємозв'язків між зусиллями до трудової діяльності та рівнями працездатності у службовців банку

Loading...
Thumbnail Image

Date

Editor(s)

Journal Title

Journal ISSN

Volume Title

Publisher

Львівський національний медичний університет ім. Данила Галицького

Abstract

В статті розглянуто роль психосоціальних факторів, зокрема, зусиль до трудової діяльності та рівнів працездатності в аспекті виникнення професійного вигорання у службовців банків. Метою роботи було встановлення значущих взаємозв ’язків між рівнями працездатності та балансу зусиль/винагороди в аспекті виникнення професійного вигорання на прикладі службовців банку. Проведено опитування 140 службовців ПАТ «БанкВосток» м. Харків середнім віком 36,1±9,1 років. Визначення дисбалансу зусиль та винагороди під час роботи здійснено із застосуванням опитувальника Effort-Reward Imbalance (ERI), дослідження суб ’єктивної оцінки рівня працездатності проводили за опитувальником Work Attitude Inventory (WAI). Визначено, що що 83,3 % чоловіків та 80,5% жінок службовців банку відносились до групи ризику за опитувальником ERI, при чому, дисбаланс був більш вираженим у чоловіків і жінок у віці 31-45 років та старшої вікової групи. Поряд з цим, визначено, що самооцінка працездатності по відношенню до фізичних вимог до роботи характеризувалася як «низька» у 44,4% чоловіків та 38,9% віком більше 46 років. Виходячи з отриманих результатів, для службовців банків з поганою працездатністю та високими рівнями дисбалансу ERI потрібне проведення додаткових персоналізованих програм по підтримці та збереженню трудового довголіття, а також регулярного моніторингу цих показників з метою контролю ризику виникнення психосоматичної захворюваності.

Description

Citation

Лалименко О. С. Особливості взаємозв'язків між зусиллями до трудової діяльності та рівнями працездатності у службовців банку / О. С. Лалименко, І. В. Завгородній // Актуальні проблеми профілактичної медицини : збірник наукових праць / Львівський національний медичний університет ім. Данила Галицького. – Львів, 2022. – Вип. 23. – С. 129–138.

Endorsement

Review

Supplemented By

Referenced By