Шановні коритсувачі репозитарію! В період з 31.12.2025 по 12.01.2026 на сервері репозитарію будуть виконуватися технічні роботи. Не намагайтеся в цей період розміщувати або редагувати свої роботи. Дякуємо за розуміння. Dear repository users! From 12/31/2025 to 01/12/2026, technical work will be performed on the repository server. Please do not attempt to post or edit your work during this period. Thank you for your understanding.
 

Маркери судинного ремоделювання та сучасні підходи його корекції у хворих на гіпертонічну хворобу у поєднанні з абдомінальним ожирінням

Loading...
Thumbnail Image

Editor(s)

Journal Title

Journal ISSN

Volume Title

Publisher

Abstract

В роботі проведено вивчення показників судинного ремоделювання загальних сонних артерій та нового гормону жирової тканини вісфатину у хворих на гіпертонічну хворобу з абдомінальним ожирінням та у хворих на гіпертонічну хворобу з нормальною вагою під впливом комбінованої антигіпертензивної терапії. На тлі застосування протягом року олмесартану медоксомилу з амлодипіном спостерігалося вірогідне зменшення систолічного та діастоличного артеріального тиску в обох групах хворих, що супроводжувалось вірогідним регресом комплексу інтима-медіа загальних сонних артерій. Показано, що лише у хворих на гіпертонічну хворобу з абдомінальним ожирінням відбувається вірогідне зменшення рівнів вісфатину, ступінь зниження якого корелює з товщиною комплекса інтима-медіа. Отримані дані свідчать про те, що пригнічення синтезу вісфатину може бути одним із ефективних механізмів регресу судинного ремоделювання у хворих на гіпертонічну хворобу з абдомінальним ожирінням

Description

Citation

Андрєєва А. О. Маркери судинного ремоделювання та сучасні підходи його корекції у хворих на гіпертонічну хворобу у поєднанні з абдомінальним ожирінням / А. О. Андрєєва // Проблеми екологічної та медичної генетики і клінічної імунології. – 2013. – № 3 (117). – С. 277–284.

Endorsement

Review

Supplemented By

Referenced By