Будь ласка, використовуйте цей ідентифікатор, щоб цитувати або посилатися на цей матеріал: http://repo.knmu.edu.ua/handle/123456789/4866
Назва: Морфологические особенности развития мозжечка беспородных белых крыс на этапе раннего онтогенеза
Автори: Шиян, Денис Миколайович
Шиян, Денис Николаевич
Shyian, Denys
Лютенко, Михайло Анатолійович
Лютенко, Михаил Анатольевич
Lyutenko, Mykhailo
Теми: онтогенез
мозок
мозочок
рух
Дата публікації: 2013
Видавництво: Крымский государственный медицинский университет им. С. И. Георгиевского
Бібліографічний опис: Шиян Д. Н. Морфологические особенности развития мозжечка беспородных белых крыс на этапе раннего онтогенеза / Д. Н. Шиян, М. А. Лютенко // Таврический медико-биологический вестник. – 2013. – Т. 16, № 1, ч. 2 (61). – С. 254–257.
Короткий огляд (реферат): Нами вивчені морфологічні особливості розвитку мозочка безпородних білих щурів на етапі раннього онтогенезу. Стеження проводилося за 10 послідами білих безпородних щурів, народжених від 10 самок та 3 самців щурів того ж виду у окремих клітках. У кожному посліді було від 9 до 12 щурят. Загальна кількість щурів - 98. Використані методи: морфометричний, хронометричний, макромікроскопічний, гістотопографічний, гістологічний (забарвлення гематоксиліном та еозіном, за Ніслем), статистичний. У дослідженнях вікових змін фізіологічних систем організму людини у останні роки спостерігається значний інтерес до більш раннього етапу післянатального онтогенезу. Нами встановлено, що у перші 22 дні післянатального періоду життя безпородних білих щурів темп зростання маси мозку збільшується з 7 по 12 день, а маса мозочка зберігається рівномірно на протязі всього строку спостереження. До 22 дня відносна маса мозку та мозочка зберігається на рівні показників новонароджених щурів, та закінчується утворення складчастість кори мозочка. Встановлено, що до 22 дня досягається зрілий стан рухової активності, характерний для даного типу щурів.
URI (Уніфікований ідентифікатор ресурсу): https://repo.knmu.edu.ua/handle/123456789/4866
Розташовується у зібраннях:Наукові роботи молодих вчених. Кафедра анатомії людини

Файли цього матеріалу:
Файл Опис РозмірФормат 
Шиян, Лютенко Морфологические особенности развития мозжечка.pdf164,32 kBAdobe PDFЕскіз
Переглянути/відкрити


Усі матеріали в архіві електронних ресурсів захищені авторським правом, всі права збережені.