Будь ласка, використовуйте цей ідентифікатор, щоб цитувати або посилатися на цей матеріал: http://repo.knmu.edu.ua/handle/123456789/32489
Назва: Сучасні методи лікування пацієнтів на захворювання жовчно-вивідних шляхів, ускладнені механічною жовтяницею
Автори: Бойко, Валерій Володимирович
Авдосьєв, Юрій Володимирович
Євтешенко, Денис Олександрович
Сочнєва, Анастасія Львівна
Тарабан, Ігор Анатолійович
Смачило, Ростислав Михайлович
Мінухін, Дмитро Валєрійович
Теми: жовчно-вивідні шляхи
механічна жовтяниця
антеградні ендобіліарні втручання
біліарна декомпресія
2023у
Дата публікації: 14-тра-2023
Бібліографічний опис: Сучасні методи лікування пацієнтів на захворювання жовчно-вивідних шляхів, ускладнені механічною жовтяницею / В. В. Бойко, Ю. В. Авдосьєв, Д. О. Євтушенко, А. Л. Сочнєва, І. А. Тарабан, Р. М. Смачило, Д. В. Мінухін // Харківська хірургічна школа. – 2023. – № 3. – С. 16–19.
Короткий огляд (реферат): Вступ. Лікування пацієнтів на захворювання жовчно-вивідних шляхів, ускладнені жовтяницею, залишається актуальною проблемою в абдомінальній хірургії. Розвиток механічної жовтяниці спостерігається у 15-40% пацієнтів з жовчно-кам’яною хворобою, ускладненою холедохолітіазом. Механічна жовтяниця (МЖ) злоякісної етіології зустрічається у 40-67% пацієнтів. Мета. Вивчити результати використання мініінвазивних оперативних утручань у пацієнтів зі захворюваннями жовчно-вивідних шляхів, ускладнених механічною жовтяницею. Матеріали та методи. Об’єктом дослідження були 56 пацієнтів із захворюваннями жовчно-вивідних шляхів, ускладнених МЖ, які перебували на лікуванні в ДУ «Інститут загальної та невідкладної хірургії ім. В.Т. Зайцева НАМН України». В першу групу увійшли 34 пацієнта з непухлинними захворюваннями жовчно-вивідних шляхів, ускладнених МЖ, в другу групу увійшли 22 пацієнти з холангіокарциномами. Результати. У 1А підгрупі 15 (41,1%) пацієнтам з метою біліарної декомпресії виконані антеградні ендобіліарні втручання, в 1Б підгрупі 19 (55,9%) пацієнтам спроби ретроградної біліарної декомпресії були невдалими. Другим етапом хірургічного лікування були реконструктивно-відновлювальні операції або застосовування комбінованих втручань з антеградного та ретроградного доступів. Застосовання антеградних ендобіліарних втручань дозволило знизити розвиток ускладнень біліарної декомпресії в порівнянні з пацієнтами, у яких була невдала спроба ендоскопічного лікування, з 15 (78,9%) до 1 (6,67%) випадку, а також знизити кількість ускладнень після реконструктивно-відновлювальних операцій з 10 (52,6%) до 1 (6,67%) та рівень летальності з 2 (10,5%) до 1 (6,67%). Після успішно виконаної біліарної декомпресії 11 (50%) пацієнтам виконані реконструктивно-відновлювальні оперативні втручання, які увійшли в 2А підгрупу. Решті 11 (50%) пацієнтам, які склали 2Б підгрупу, аналогічні оперативні втручання виконувались без попередньої біліарної декомпресії. У пацієнтів 2А групи виконання антеградні ендобіліарні втручання дозволило зменшити кількість післяопераційних ускладнень на 9,1% і летальність на 9,1% у порівнянні з пацієнтами 2Б підгрупи. Висновки. Таким чином, антеградні ендобіліарні втручання є альтернативним методом лікування захворювань жовчно-вивідних шляхів, ускладнених МЖ. Антеградні ендобіліарні втручання знизили кількість ускладнень після реконструктивно-відновних операцій з 27,3% до 18,2%, рівень летальності з – 18,2% до 9,1%. Антеградні ендобіліарні втручання при доброякісних захворюваннях жовчно-вивідних шляхів та удосконалені мініінвазивні методи лікування «ендоскопічно складних» форм холедохолітіазу знизили кількість ускладнень біліарної декомпресії порівняно з випадками ендоскопічної декомпресії, яка була неефективною, з 78,9% до 6,67%, а також знизили рівень післяопераційних ускладнень після реконструктивно-відновлювального лікування з 52,6% до 6,67% та летальність з 10,5% до 6,67%.
URI (Уніфікований ідентифікатор ресурсу): http://repo.knmu.edu.ua/handle/123456789/32489
Розташовується у зібраннях:Наукові праці. Кафедра хірургії № 1

Файли цього матеріалу:
Файл Опис РозмірФормат 
ХХШ 2023-4 Евтушенко ЖКБ.docx72,98 kBMicrosoft Word XMLПереглянути/відкрити


Усі матеріали в архіві електронних ресурсів захищені авторським правом, всі права збережені.