Будь ласка, використовуйте цей ідентифікатор, щоб цитувати або посилатися на цей матеріал: http://repo.knmu.edu.ua/handle/123456789/32094
Назва: Деякі аспекти профілактики остеопоротичних переломів у жінок з гіпокінезією
Автори: Лазуренко, Вікторія Валентинівна
Старкова, Ірина Володимирівна
Тіщенко, Олександра Миколаївна
Старкова, Віолета Дмитрівна
Теми: остеопороз
перелом
гіпокінезія
фізичні вправи
Дата публікації: 7-кві-2023
Видавництво: ХНМУ
Бібліографічний опис: Деякі аспекти профілактики остеопоротичних переломів у жінок з гіпокінезією / В. В.лазуренко, І. В. Старкова, О. М. Тіщенко, В. Д. Старкова // Фізична активність і якість життя людини : матеріали IV Науково-практичної конференції з міжнародною участю, присвячена 95-річчю заснування кафедри фізичного виховання та здоров’я ХНМУ (м. Харків, 07 квітня 2023 р.). – Харків : ХНМУ, 2023. – С. 90–95.
Короткий огляд (реферат): Метою роботи було показати значущість фізичних вправ для запобігання остеопоротичних переломів у жінок, що тривалий час перебували в умовах гіпокінезії. Було обстежено 60 жінок з передумовами розвитку остеопорозу, яких розподілил на двіі клінічні групи. Першу (основну) групу склали пацієнтки, які разом зі стандартним призначенням препарату, який містить кальцій, виконували спеціальні фізичні вправи. У другу групу (група порівняння) увійшли жінки, які отримували лише кальцій за загальноприйнятою методикою. Оцінку стану в обстежених групах проводили через 6 місяців після закінчення курсу вживання препаратів кальцію. При цьому було виявлено, що більшість жінок основної групи. продовжили регулярно виконувати розроблений комплекс фізичних вправ. Результатом цього з’явилося покращення загального стану жінок (100 %) першої групи: зникли стомлюваність, тупий біль у ногах і спині, з'явилася бадьорість. Катамнез у жінок другої групи характеризувався поліпшенням загального стану, зменшення інтенсивності болю. Крім того, слід зазначити, що у групі порівняння в одному випадку торапився перелом правої променевої кістки, також одно спостереження у цієї групи продемонструвало вивих надп'ятково-гомілкового суглоба. Таким чином, з метою профілактики остеопоротичних переломів у жінок з тенденцією до розвитку остеопорозу й тривалим обмеженням об’єму м’язової активності необхідно використовувати препарати кальцію та регулярно виконувати комплекс фізичних вправ, спрямованих на укріплення м’язів ніг, рук та спини.
URI (Уніфікований ідентифікатор ресурсу): http://repo.knmu.edu.ua/handle/123456789/32094
Розташовується у зібраннях:Наукові праці. Кафедра акушерства та гінекології № 2

Файли цього матеріалу:
Файл Опис РозмірФормат 
Сторінки 1.pdf420,55 kBAdobe PDFПереглянути/відкрити


Усі матеріали в архіві електронних ресурсів захищені авторським правом, всі права збережені.