Будь ласка, використовуйте цей ідентифікатор, щоб цитувати або посилатися на цей матеріал: http://repo.knmu.edu.ua/handle/123456789/30114
Назва: R-енантіомер α-ліпоєвої кислоти. Можливості та перспективиклінічного використання
Автори: Кравчун, Нонна Олександрівна
Дунаєва, Інна Павлівна
Кравчун, Павло Павлович
Теми: R-енантіомер α-ліпоєвої кислоти
метаболічний синдром
артеріальна гіпертензія
Дата публікації: чер-2021
Бібліографічний опис: Кравчун Н. О. R-енантіомер α-ліпоєвої кислоти. Можливості та перспективи клінічного використання / Н. О. Кравчун, І. П. Дунаєва, П. П. Кравчун // Міжнародний ендокринологічний журнал. – 2021. – Т. 17, № 3. – С. 258–270.
Короткий огляд (реферат): У роботі наведено аналіз сучасних літературних даних стосовно застосування R-енантіомеру α-ліпоєвої кислоти як гіпотензивного лікування у хворих з артеріальною гіпертензією та метаболічним син-дромом. Проведено аналіз літератури щодо застосування вищезазначеного засобу як протизапального при запальних захворюваннях. Зараз дуже важливим аспектом досліджень є можливість застосування R-α-ліпоєвої кислоти як мікронутрієнту та терапевтичного засобу для лікування діабетичних полінейропа-тій та нейродегенеративних захворювань, в першу чергу хвороби Альцгеймера, порушень вуглеводного обміну та метаболічного синдрому. Ліпоєва кислота сьогодні стала важливим інгредієнтом у полівітамінних формулах, добавках проти старіння. R-α-ліпоєва кислота — це метаболічний антиоксидант, її молекула вміщує дитіоланове кільце в окисленій формі, яке має здатність до розщеплювання з утворенням дигід-роліпоєвої кислоти. А через те, що α-ліпоєва кислота, фізіологічна форма тіоктової кислоти, є сильним антиоксидантом, який знімає симптоми діабетичної нейропатії, то в літературному огляді було проаналізо-вано дані різних авторів стосовно антиоксидантних ефектів R-енантіомеру α-ліпоєвої кислот і виявлено, що засіб проявляє дуже високі антиоксидантні ефекти, а його доза 300 мг біоеквівалентна 600 мг рацемічної α-ліпоєвої кислоти. Як подано в достатній кількості проаналізованих джерел, біологічна роль ліпоєвої кис-лоти досить різноманітна. Важливо визначити точний причинно-наслідковий зв’язок між ліпоєвою кисло-тою та її клітинними мішенями негайної дії. Ліпоєва кислота може чинити низку важливих та різноманітних фізіологічних дій на стимуляцію нейрогормональної функції і, таким чином, опосередковано впливати на множинні клітинні сигнальні шляхи в периферичних тканинах.
Опис: Literature Review
URI (Уніфікований ідентифікатор ресурсу): https://repo.knmu.edu.ua/handle/123456789/30114
Розташовується у зібраннях:Наукові праці. Кафедра клінічної фармакології та внутрішньої медицини

Файли цього матеріалу:
Файл Опис РозмірФормат 
232661-Article Text-538304-1-10-20210624.pdfLiterature Review815,56 kBAdobe PDFЕскіз
Переглянути/відкрити


Усі матеріали в архіві електронних ресурсів захищені авторським правом, всі права збережені.