Будь ласка, використовуйте цей ідентифікатор, щоб цитувати або посилатися на цей матеріал: http://repo.knmu.edu.ua/handle/123456789/30055
Назва: Персоніфікована стратегія терапії гіпофункції щитоподібної залози
Автори: Кравчун, Н.О.
Дунаєва, I.П.
Козаков, О.О.
Теми: субклінічний гіпотиреоз
маніфестний гіпотиреоз
еутирокс
Дата публікації: 2021
Бібліографічний опис: Кравчун Н. О. Персоніфікована стратегія терапії гіпофункції щитоподібної залози / Н. О. Кравчун, І. П. Дунаєва, О. О. Козаков // Проблеми ендокринної патології. – 2021. – № 3. – С. 120–125.
Короткий огляд (реферат): В теперішніх умовах коронавірусна інфекція часто є причиною розвитку запальних і аутоімунних захворювань щитоподібної залози. Одним з таких захворювань може бути субклінічний гіпотиреоз — початкова стадія розвитку маніфестного гіпотиреозу. До ознак гіпотиреозу слід віднести набір ваги, набряки, зниження розумової активності, підвищену сонливість, сухість шкірних покровів, брадикардію, кардіоміопатію, закрепи, м’язові судоми, парастезії. Оскільки СГ є асимптоматичним за визначенням, у 25–50 % пацієнтів спостерігаються повільні, але характерні ознаки гіпотиреозу, що проявляються порушеннями з боку багатьох органів і систем. На жаль, в більшості випадків такі клінічні прояви оцінюються ретроспективою після виявлення характерних гормональних змін. Доцільність лікування як субклінічного гіпотиреозу, так і маніфестного оцінюється індивідуально, особливо це стосується осіб похилого віку в залежності від рівня тиреотропного гормону і наявності коморбідної патології. Синтетичний левотироксин залишається препаратом вибору лікування всіх форм гіпотиреозу. Загальноприйнятою стартовою дозою левотироксину для дорослих пацієнтів, згідно рекомендацій АТА, вважають дозу із розрахунку 1,6–1,8 мкг/кг маси тіла. Еутирокс є препаратом, який має унікальну лінійку з 6 дозировок з кроком в 25 мкг левотироксину і натепер препарат має оновлений склад, що повною мірою забезпечує збалансовану роботу щитоподібної залози. Оновлений склад є повністю біоеквівалентним попередньому складу при аналогічній переносимості. Посилення вимог до складу діючої речовини, що досягнуто в оновленому складі препарату Еутирокс, має переваги для пацієнтів, оскільки коливання гормонів буде зведено до мінімуму і це допоможе уникнути розвитку несприятливих клінічних наслідків.
URI (Уніфікований ідентифікатор ресурсу): https://repo.knmu.edu.ua/handle/123456789/30055
Розташовується у зібраннях:Наукові праці. Кафедра клінічної фармакології та внутрішньої медицини

Файли цього матеріалу:
Файл Опис РозмірФормат 
Кравчун та ін_Персоніфікована стратегія.pdf1,24 MBAdobe PDFЕскіз
Переглянути/відкрити


Усі матеріали в архіві електронних ресурсів захищені авторським правом, всі права збережені.