Будь ласка, використовуйте цей ідентифікатор, щоб цитувати або посилатися на цей матеріал: http://repo.knmu.edu.ua/handle/123456789/29998
Назва: Поетика комічного в оповіданні «Залишки кодексу честі» О. Генрі
Автори: Лозенко, Вікторія Василівна
Лозенко, Виктория Васильевна
Lozenko, Viktoriia
Теми: метафора
кодекс честі
поетика комічного
гумор
іронія
гротеск
джентльмен
Дата публікації: 26-лис-2021
Видавництво: Астрая
Бібліографічний опис: Лозенко В. В. Використання кіно та телесеріалів як інструмент підвищення мотивації до вивчення латинської мови / В. В. Лозенко // Актуальні питання лінгвістики, професійної лінгводидактики, психології і педагогіки вищої школи : матеріали VI Міжнародної науково-практичної конференції, Полтава, 25–26 листопада 2021 р. – Полтава : Астрая, 2021. – С. 217–222.
Короткий огляд (реферат): Дана стаття присвячена поетиці комічного в оповіданні «Залишки кодексу честі» О. Генрі. У творі було вивчено та виявлено, що поетику комічного складають гумор,недоречність зображених ситуацій, іронія та гротеск. У творі репрезентовано двох головних героїв ‒ Блайта «Вельзевула» і Френка Гудвіна. Блайт вважає себе джентльменом до тих пір, поки його не вигнали з пивного закладу, якому він винен чимало грошей. Після цього інциденту Блайт вирішує шантажувати Гудвіна. Гудвін виявляється холоднокровним вбивцею, який заради наживи (валізи з грошима) не зупиняється перед злочином. Порівнюються духовні якості обох героїв, іронічно постає питання, хто з героїв має більше «залишків» кодексу честі. Назва оповідання «Залишки кодексу честі» виступає іронічною метафорою, яка характеризує обох героїв: Блайта, який вважає себе джентльменом і дотримується певного кодексу честі; і Гудвіна, якого не обходить джентльменство та його кодекс, але його сприймають за джентльмена завдяки його багатству і соціальному статусу. Комічні засоби слугують літературним прийомом, який дозволяє оцінити моральність Блайта і Гудвіна. Характерною рисою оповідання «Залишки кодексу честі» О. Генрі, як і всіх його оповідань, є відсутність сарказму, ненависті або презирства до обставин зображених подій або головних героїв.
Опис: література зарубіжних країн
URI (Уніфікований ідентифікатор ресурсу): https://repo.knmu.edu.ua/handle/123456789/29998
Розташовується у зібраннях:Наукові праці. Кафедра латинської мови та медичної термінології

Файли цього матеріалу:
Файл Опис РозмірФормат 
Лозенко В.В..docxлітературознавство16,57 kBMicrosoft Word XMLПереглянути/відкрити


Усі матеріали в архіві електронних ресурсів захищені авторським правом, всі права збережені.