Будь ласка, використовуйте цей ідентифікатор, щоб цитувати або посилатися на цей матеріал: http://repo.knmu.edu.ua/handle/123456789/29908
Назва: Дитяча праця та державне управління політикою протидії її використання
Автори: Пустова, Наталія Олександрівна
Акімов, Олександр Олексійович
Теми: дитяча праця
підлітки
державне регулювання
державне управління
експлуатація дітей
соціальна нерівність
запобігання
протидія
Дата публікації: 2021
Бібліографічний опис: Пустова Н. О. Дитяча праця та державне управління політикою протидії її використання / Н. О. Пустова, О. О. Акімов // Інвестиції: практика та досвід. – 2021. – № 20. – С. 81–86.
Короткий огляд (реферат): У статті проаналізовано використання дитячої праці, вивчено законодавство в сфері протидії проявів та реалізації її в Україні, досліджено шляхи найбільш ефективного вирішення зазначеного питання в призмі міжнародної співпраці та державного управління. Соціальний захист вважається одним із найважливіших в умовах як світової, так і загальнодержавної кризи. З його допомогою найвразливіші верстви населення мають надію на майбутнє. Врахування питання дитячої праці під час планування стратегічної направленності держави в сфері освіти, юстиції, соціального захисту, міжнародних прав людини та громадянина має вирішальне значення. У зв'язку з тим, що пандемія завдає нещадного впливу прибуткам родин, багато з них залишились без матеріальної підтримки, що може привезти до поширення дитячої праці. В момент кризи, на жаль, саме дитяча праця стає механізмом виживання для багатьох сімей. Діти, які вже є залученими до дитячої праці, можуть працювати довші години або у гірших умовах. У реаліях сьогодення Україна переживає виникнення нового явища — соціального сирітства. Ще більше дітей можуть бути примушені до найгірших умов праці, що завдає значної шкоди їх безпеці та здоров'ю. Проблема викорінення дитячої праці привертає увагу не тільки масштабами експлуатації дітей та ступенем порушення їх основних прав, але передусім негативним впливом на освіту і здоров'я дітей, їх розумовий, духовний та моральний розвиток. Дитяча праця визначається як робота, невідповідна для віку дитини або робота, яка позначається на освіті дитини або може завдати шкоди її здоров'ю, безпеці або моральним якостям. Для успішної боротьби з дитячою працею необхідно насамперед змінити ставлення самого суспільства до цієї проблеми. Всі, хто має відношення до даного питання, починаючи з самих дітей та їхніх батьків, а також політики, політичні партії, місцева влада, роботодавці, профспілки та працівники сфери освіти повинні визнати існування такої проблеми, як використання дитячої праці. Найчастіше її розглядають лише як джерело доходу малозабезпечених сімей або ж як засіб навчання навичкам самостійної праці. Вивчаючи це питання, виокремлено особливості дитячої праці в Україні, її види, що сприяє розробці нормативно правової бази, соціальних програм, які б допомогли у вирішенні зазначеного питання.
URI (Уніфікований ідентифікатор ресурсу): https://repo.knmu.edu.ua/handle/123456789/29908
Розташовується у зібраннях:Наукові праці. Кафедра дерматології, венерології і медичної косметології

Файли цього матеріалу:
Файл Опис РозмірФормат 
Дитячя праця. Пустова Н.О.pdf568 kBAdobe PDFЕскіз
Переглянути/відкрити


Усі матеріали в архіві електронних ресурсів захищені авторським правом, всі права збережені.