Будь ласка, використовуйте цей ідентифікатор, щоб цитувати або посилатися на цей матеріал: http://repo.knmu.edu.ua/handle/123456789/24225
Назва: Сучасні дієти й особливості застосування вітамінно-мінеральних комплексів
Автори: Вигівська, Людмила Анатоліївна
Теми: харчування
веганство
вегетаріанство
сироїдіння
вагітність
вітамінно-мінеральні комплекси
Дата публікації: 2019
Бібліографічний опис: Вигівська Л. А. Сучасні дієти й особливості застосування вітамінно-мінеральних комплексів / Л. А. Вигівська // Здоровье женщины. – 2019. – № 4 (10). – С. 38–40.
Короткий огляд (реферат): За останнє десятиліття на Заході спостерігається підвищення інтересу до вегетаріанства – часткового (лактоововегетаріанство) або повного (веганство). Харчування жінки під час вагітності є дуже важливим, бо вагітність - це особливий стан організму жінки, за якого в її репродуктивних органах перебуває та розвивається ембріон або плід. Украй важливим у цей час є адекватне надходження макро- і мікроелементів. А недоїдання або надмірне харчування підвищують ризик розвитку акушерських і перинатальних ускладнень. Доведено, що збалансовані вегетаріанські дієти не мають негативного впливу на перебіг вагітності. Однак такі жінки належать до групи ризику розвитку нутрітівного дефіциту і потребують додаткового споживанняя заліза, вітаміну D, вітаміну Е, кальцію, вітаміну B12 і поліненасичених жирних кислот. Раціон харчування жінки повинен бути оцінений на етапі прегравідарної підготовки. Необхідно виділяти пацієнток групи високого ризику за формуванням дефіциту макро- і мікронутрієнтів. При виборі вітамінно-мінерального комплексу слід звернути особливу увагу на його склад, відповідність умісту компонентів комплексу рекомендованій добовій норми споживання для жінок під час вагітності і безпеку.
URI (Уніфікований ідентифікатор ресурсу): https://repo.knmu.edu.ua/handle/123456789/24225
Розташовується у зібраннях:Наукові праці. Кафедра акушерства, гінекології та дитячої гінекології

Файли цього матеріалу:
Файл Опис РозмірФормат 
Вигівська Л.А..doc91 kBMicrosoft WordПереглянути/відкрити


Усі матеріали в архіві електронних ресурсів захищені авторським правом, всі права збережені.