Будь ласка, використовуйте цей ідентифікатор, щоб цитувати або посилатися на цей матеріал: http://repo.knmu.edu.ua/handle/123456789/24214
Назва: Динаміка ранового процесу після імплантації золотих кліпс до язика та щоки в експерименті на тваринах
Автори: Рябоконь, Є.М.
Шатов, П.О.
Горголь, Н.І.
Каміна, Т.В.
Стоян, О.Ю.
Теми: пірсинг
золоті кліпси
язик
щока
імплантація
рановий процес
регенерація
Дата публікації: 2019
Бібліографічний опис: Динаміка ранового процесу після імплантації золотих кліпс до язика та щоки в експерименті на тваринах / Є. М. Рябоконь, П. О. Шатов, Н. І. Горголь, Т. В. Каміна, О. Ю. Стоян // Український журнал медицини, біології та спорту. – 2019. – Т. 4, № 5 (21). – С. 72–77.
Короткий огляд (реферат): Інтраоральний пірсинг - це практика, яка отримала визнання як ознака індивідуальності, маргінальності або прикраси, проте вона має певні ризики. Авторами проводяться дослідження щодо морфологічних особливостей перебігу ранового процесу в органах ротової порожнини, проте недостатньо вивченими й актуальними є питання морфології ранового процесу після імплантації золотих кліпс у динаміці в експерименті. Мета дослідження - встановити морфологічні особливості перебігу ранового процесу в тканинах щоки та язика у динаміці після імплантації експериментальним тваринами золотих кліпс. Експеримент проводився на кроликах лінії шиншилла (n=8). Тваринам було імплантовано золоті кліпси у м'які тканини язика та щоки. Для вивчення динаміки зміни каналу пірсингу було проведено гістологічні дослідження на 7, 14, 28 та 60 добу після імплантації. Вивчення та описання мікропрепаратів та мікроскопічне фотографування проводили на мікроскопі "Olympus" BX-41 (Японія). На 7 добу після імплантації золотих кліпс рановий канал язика та щоки очищується від гнійно-некротичного детриту, відмічається зменшення запалення, при у складі запального інфільтрату збільшується кількість лімфоцитоподібних та плазматичних клітин, лаброцитів та поодиноких гранулоцитів, які виграють провідну роль у реалізації функцій неспецифічного та специфічного захисту. На 14 добу після імплантації золотих кліпс у рановому каналі язика та щоки відбувається трансформація грануляційної тканини в сполучну, що віддзеркалюється у дозріванні колагену; серед клітин грануляційної тканини присутні фіброцити, фібробласти, лімфоцитоподібні, плазматичні клітини, лаброцити та поодинокі гранулоцити. На 14 добу після імплантації золотих кліпс спостерігається повна епітелізація ранового каналу язика та щоки, яка завершує процес репарації; «якість» епітелізації пов'язана із повноцінністю грануляційної, а потім - сполучної тканини, що формується у процесі регенерації. На 60 добу після імплантації золотих кліпс оформлюється сполучна тканина, а також визначається стійка епітелізація ранового каналу, а також щільне з'єднання епітеліального пласта з підлягаючою тканиною, субепітеліально визначається зріла сполучна тканина, запальні та дисциркуляторні розлади відсутні.
URI (Уніфікований ідентифікатор ресурсу): https://repo.knmu.edu.ua/handle/123456789/24214
Розташовується у зібраннях:Наукові праці. Кафедра патологічної анатомії

Файли цього матеріалу:
Файл Опис РозмірФормат 
Горголь Н.І. Пирсинг .pdf15,62 MBAdobe PDFЕскіз
Переглянути/відкрити


Усі матеріали в архіві електронних ресурсів захищені авторським правом, всі права збережені.