Будь ласка, використовуйте цей ідентифікатор, щоб цитувати або посилатися на цей матеріал: http://repo.knmu.edu.ua/handle/123456789/26885
Назва: Оперативний контроль при загостренні бронхіальної астми
Автори: Бездітко, Тетяна Василівна
Єрьоменко, Галина Володимирівна
Малєєв, Дмитро Олегович
Теми: бронхіальна астма
небулайзерна терапія
спірометрія
Дата публікації: вер-2020
Бібліографічний опис: Бездітко Т. В. Оперативний контроль при загостренні бронхіальної астми / Т. В. Бездітко, Г. В. Еременко, Д. О. Малєєв // Астма та алергія. – 2020. – № 3. – С. 23–29.
Короткий огляд (реферат): Мета дослідження. Провести аналіз порівняльної ефективності застосування інгаляційних пристроїв у хворих з неконтрольованим перебігом захворювання на БА. Матеріали та методи дослідження. Досліджено 34 пацієнта. Критеріями включення пацієнтів у дослідження були: пацієнти відповідного віку зі встановленим діагнозом БА неконтрольована середнього перебігу, загострення легкого ступеню, від яких отримано інформовану згоду на участь, які мали критерії загострення та здатність виконувати спірометричні дослідження. Всі пацієнти, які були взяті під спостереження, були ідентичні за віком, статтю та тяжкістю перебігу БА, отримували двокомпонентну базисну терапію (сальметерол в комбінації з флютіказоном пропіонатом у дозі 25/125 мкг х 2 рази на добу) до госпіталізації. Після зняття приступу хворі були обстежені. Залежно від використання інгаляційного пристрою небулайзеру та дозованого пристрою (ДАІ), включені в дослідження пацієнти були розподілені на дві групи: основну і групу порівняння. Основну групу склали 19 хворих, які продовжували отримувати базисну терапію та додатково було призначено небулізований сальбутамол у дозі 2,5 мг х 2 рази (торгова марка Небутамол у формі готового розчину) та флютіказон пропіонат в дозі 1,0 мл х 2 рази на добу (торгова марка Небофлюзон) та при потребі ДАІ «Сальбутамол». У групу порівняння увійшли 15 хворих, яким дозу базисного препарату було збільшено у двічі ( 25/125 по 2 інг х 2 рази на добу) та при потребі використовувати ДАІ «Сальбутамол». Лікування хворих на БА проводилось відповідно до наказу МОЗ України № 868 [5]. Всі пацієнти при потребі отримували кисень. Контроль лікування проводили через 6 діб перебування хворого в стаціонарі. Результати. При вивченні динаміки клінічних симптомів БА при використанні інгаляційних препаратів з різними засобами доставки було встановлено, що кількість пацієнтів з позитивною клінічною відповіддю через 6 днів спостереження була вірогідно вищою в основній групі (72,94 % в основній групі проти 27,06% хворих у групі порівняння р < 0,05). Дані зміни супроводжувались позитивною динамікою самооцінки клінічних симптомів БА хворими, покращенням добової варіабельності, пікової швидкості видоху, показників ФЗД. Висновки. Небулайзерна терапія небутамолом і небуфлюзоном дозволяє забезпечити швидший ефект лікування порівняно із застосуванням тільки базисної терапії і БАКД та зменшити перебування хворого на ліжку в стаціонарі. Інгаляційна терапія є сучасним засобом доставки препаратів у дихальні шляхи, ефективність і безпека застосування якого науково обґрунтована. Роль небулайзерного методу доставки інгаляційних БАКД, ІГКС зростає під час загострення БА.
URI (Уніфікований ідентифікатор ресурсу): https://repo.knmu.edu.ua/handle/123456789/26885
Розташовується у зібраннях:Наукові праці. Кафедра пропедевтики внутрішньої медицини № 2 та медсестринства

Файли цього матеріалу:
Файл Опис РозмірФормат 
Ст_Астма и аллергия_19.06.20 (3).docx67,51 kBMicrosoft Word XMLПереглянути/відкрити


Усі матеріали в архіві електронних ресурсів захищені авторським правом, всі права збережені.