Будь ласка, використовуйте цей ідентифікатор, щоб цитувати або посилатися на цей матеріал: http://repo.knmu.edu.ua/handle/123456789/20370
Назва: Вплив якості психосоціальної адаптації на показники інтелектуальної працездатності студентів медичного ВНЗ
Автори: Литвиченко, А.Д.
Глоба, Н.С.
Теми: психосоціальна адаптація
інтелектуальна працездатність
Дата публікації: 16-тра-2018
Видавництво: Харківський національний медичний університет
Бібліографічний опис: Литвиченко А. Д. Вплив якості психосоціальної адаптації на показники інтелектуальної працездатності студентів медичного ВНЗ / А. Д. Литвиченко, Н. С. Глоба // Фізіологія – медицині, фармації та педагогіці: актуальні проблеми та сучасні досягнення : V Всеукраїнська наукова конференція студентів та молодих вчених з фізіології з міжнародною участю, Харків, 16 травня 2018 р. / ред. колегія: Д. І. Маракушин [та ін.]. – Харків, 2018. – С. 60.
Короткий огляд (реферат): Напруженість нервово-психічного стану в осіб з низьким рівнем психосоціальної адаптації призводить до зниження уваги та більш швидкого розвитку втоми, що було підтверджено результатами проведеного дослідження. Це може погіршувати показники академічних досягнень студентів, що, в свою чергу, може призвести до негативних змін психоемоційного стану та ще більшого погіршення психосоціальної адаптації. Окрім того, викликає настороженість велика кількість студентів, у яких був виявлений низький ОАП, оскільки в осіб з таким показником в умовах постійного стресу можуть розвиватися нервово-психічні та фізичні розлади, що зумовлює необхідність подальших досліджень в цій області та розробки оптимальної тактики покращення соціально-психологічної адаптації студентів.
Опис: Основним різновидом діяльності студентів під час процесу навчання у вищому навчальному закладі є розумова праця, яка являє собою сукупність фізіологічних, психічних та психоемоційних процесів (Сукач С.В., Козловська Т.Ф., 2016). Аналіз стану розумової працездатності серед молоді та розробка нових, ефективних засобів її покращення є одним з основних завдань як педагогіки, так і медицини (Присяжнюк С.І., 2016; Scott E. Bryant, Timothy I. Malone, 2015). Соціально-психологічна адаптація студентів до нових соціокультурних, економічних та інших умов у процесі навчання у внз, а також вплив на неї комплексу вікових особливостей студентської молоді (Гриньова М.С., Ткаченко А.П., 2016) є одним із детермінантних факторів рівня інтелектуальної працеспроможності, що обумовлює актуальність вивчення взаємозв’язку між ними. Враховуючи зазначене вище, метою дослідження було дослідження можливого впливу рівня психосоціальної адаптації на показники інтелектуальної працездатності студентів.
URI (Уніфікований ідентифікатор ресурсу): https://repo.knmu.edu.ua/handle/123456789/20370
Розташовується у зібраннях:Наукові роботи молодих вчених. Кафедра фізіології

Файли цього матеріалу:
Файл Опис РозмірФормат 
Конф.тези-17-Литвиченко.pdf630,45 kBAdobe PDFЕскіз
Переглянути/відкрити


Усі матеріали в архіві електронних ресурсів захищені авторським правом, всі права збережені.