Будь ласка, використовуйте цей ідентифікатор, щоб цитувати або посилатися на цей матеріал: http://repo.knmu.edu.ua/handle/123456789/20364
Назва: Емоційний фактор та його значення в формуванні адаптаційних можливостей організму до інтелектуальних навантажень
Автори: Щасна, І.О.
Черниш, Г.О.
Теми: емоційний фактор
адаптаційні можливості
інтелектуальні навантаження
Дата публікації: 16-тра-2018
Видавництво: Харківський національний медичний університет
Бібліографічний опис: Щасна І. О. Емоційний фактор та його значення в формуванні адаптаційних можливостей організму до інтелектуальних навантажень / І. О. Щасна, Г. О. Черниш // Фізіологія – медицині, фармації та педагогіці: актуальні проблеми та сучасні досягнення : V Всеукраїнська наукова конференція студентів та молодих вчених з фізіології з міжнародною участю, Харків, 16 травня 2018 р. / ред. колегія: Д. І. Маракушин [та ін.]. – Харків, 2018. – С. 94.
Короткий огляд (реферат): Емоційний стан організму в значній мірі впливає на процеси адаптації організму в умовах інтелектуальних навантажень, що супроводжується значними відхиленнями показників психофізіологічних функцій центральної нервової системи у студентської молоді, і потребують впровадження профілактичних засобів щодо оптимізації учбового процесу та відпочинку.
Опис: Здоров’я – головна цінність життя, воно займає найвищу ступінь в ієрархії потреб людини. Згідно з висновками експертів МОЗ, стан здоров’я населення на 50% залежить від способу життя, котре включає в себе психічне здоров’я. До нього відносять: розум, інтелект, емоції, пізнання, мислення та інше, особливу важливу роль у підтримці та формуванні здоров’я відіграє емоційний стан, як внутрішній фактор екстреної мобілізації організму до адаптації в умовах постійного коливання зовнішнього та внутрішнього середовища. У людини, як правило, вони мобілізують не тільки фізичні, але й інтелектуальні ресурси, посилюючи увагу та її концентрацію, чутливість аналізаторів, полегшують формування пам’яті та її об’єму на певний час, мислення, усвідомлення та інші психофізіологічні можливості організму. На наш погляд, найбільш вираженим коливанням емоційного стану піддаються молоді особи, особливо студенти, яке обумовлене значним фізичним, психічним, емоційним навантаженням в умовах дефіциту часу, що, безумовно, відображається на особливостях формування пристосувальних реакцій організму (Андрієва Д. А. 1995). В опрацьованих нами джерелах вищезазначені проблеми не висвітлені повною мірою, особливо серед студентів медиків, що є актуальним і послугувало причиною вибраного нами напрямку дослідження. Ціль дослідження. Провести аналіз та оцінити емоційний стан студентів у медиків у динаміці інтелектуальних та психічних навантажень, обумовлених учбовою діяльністю, та ввести пропозиції щодо поліпшення та вдосконалення механізмів мобілізації внутрішніх ресурсів організму.
URI (Уніфікований ідентифікатор ресурсу): https://repo.knmu.edu.ua/handle/123456789/20364
Розташовується у зібраннях:Наукові роботи молодих вчених. Кафедра фізіології

Файли цього матеріалу:
Файл Опис РозмірФормат 
Конф.тези-35-Щасна.pdf630,89 kBAdobe PDFЕскіз
Переглянути/відкрити


Усі матеріали в архіві електронних ресурсів захищені авторським правом, всі права збережені.