Будь ласка, використовуйте цей ідентифікатор, щоб цитувати або посилатися на цей матеріал: http://repo.knmu.edu.ua/handle/123456789/7580
Назва: Оптимізація лікування поширеного перитоніту у осіб похилого віку
Інші назви: Otimization of the treatment of diffuse peritonitis of elderly age patients
Оптимизация лечения распространенного перитонита у пациентов пожилого возраста
Автори: Лупальцов, Володимир Іванович
Ягнюк, Андрій Іванович
Ворощук, Руслан Сергійович
Дехтярук, Ігор Андрійович
Теми: перитоніт
ентеральне харчування
глютамін
ультразвуковий моніторинг
Дата публікації: січ-2012
Бібліографічний опис: Оптимізація лікування поширеного перитоніту у осіб похилого віку / В. І. Лупальцов, А. І. Ягнюк, Р. С. Ворощук, І. А. Дехтярук // Харківська хірургічна школа. – 2012. – № 1 (52). – С. 19–22.
Короткий огляд (реферат): Обстежено 53 хворих (чоловіків — 17 (32,1 %), жінок — 36 (67,9 %)) віком від 60 до 79 років з поширеним вторинним перитонітом, причиною якого була деструкція полого органу (проривна виразка шлунка та дванадцятипалої кишки, гострий перитоніт, перфорація тонкої кишки), гостра механічна тонкокишкова непрохідність. Хворим основної групи (29) в комплекс нутрітивної підтримки було включено внутрішньовенне введення дипептиду аланін-глютаміну і також проводився ультразвуковий моніторинг органів черевної порожнини з метою діагностики післяопераційних ускладнень. Аналіз результатів лікування показав більш ефективну корекцію метаболічних розладів у хворих з перитонітом при проведенні ентерального харчування в поєднанні з парентеральним введенням глютаміну. Відновлення моторно-евакуаторної і всмоктувальної функції тонкої кишки у хворих основної групи відбувалося у більш ранні терміни, що дозволило значно скоротити тривалість назоінтестінальний інтубації. При ультразвуковому моніторингу черевної порожнини були діагностовані рання спайкова непрохідність у 2 хворих і патогномонічні ознаки формування абсцесів ще в 4 випадках. Своєчасна діагностика даних ускладнень дозволила провести цілеспрямовану корекцію лікування та домогтися регресу ускладнень.
URI (Уніфікований ідентифікатор ресурсу): https://repo.knmu.edu.ua/handle/123456789/7580
Розташовується у зібраннях:Наукові праці. Кафедра хірургії № 3



Усі матеріали в архіві електронних ресурсів захищені авторським правом, всі права збережені.