Будь ласка, використовуйте цей ідентифікатор, щоб цитувати або посилатися на цей матеріал: http://repo.knmu.edu.ua/handle/123456789/32763
Назва: Нові можливості корекції автоімунних порушень у хворих на цукровий діабет 1-го типу та розсіяний склероз
Автори: Кравчун, П.П.
Дунаєва, І.П.
Чернявська, І.В.
Олейнікова, С.П.
Кривошапка, О.В.
Теми: цукровий діабет 1-го типу
антагоністи гістаміну H1
розсіяний склероз
автоімунні розлади
2023у
Дата публікації: жов-2023
Видавництво: Заславський О.Ю.
Бібліографічний опис: Нові можливості корекції автоімунних порушень у хворих на цукровий діабет 1-го типу та розсіяний склероз / П. П. Кравчун, І. П. Дунаєва, І. В. Чернявська, С. П. Олейнікова, О. В. Кривошапка // Міжнародний ендокринологічний журнал. ─ 2023. ─ Том 19, № 6. ─ С. 56–61.
Короткий огляд (реферат): У світі в цілому та в Україні зокрема невпинно продовжує зростати рівень захворюваності на автоімунні патології. Спостерігається збільшення кількості випадків цукрового діабету 1-го типу (ЦД1) та розсіяного склерозу (РС) у популяції. Обидві хвороби мають автоімунну природу та декілька спільних рис в плані дебюту, діагностики, відсутності ефективного лікування та розвитку загрозливих ускладнень, які є потенційно небезпечними для життя. Крім того, обидва захворювання мають генетичні фактори ризику, пов’язані з людським лейкоцитарним антигеном. Також існують інші генетичні фактори ризику, такі як Т-клітинні алелі IL-2 і протеїн тирозинфосфатаза, нерецепторний тип 22 при РС і ЦД1 відповідно. У свою чергу, навколишнє середовище теж відіграє значну роль у розвитку обох захворювань, причому куріння та вплив вірусів підвищують ризик як РС, так і ЦД1. До сьогодні запропоновані методи терапії обох захворювань не є повністю ефективними, а деякі з них навіть мають серйозні побічні ефекти. Автори розглядають можливість використання клемастину фумарату як антагоніста гістаміну H1 в менеджменті ЦД1 та РС. Цей антагоніст гістаміну H1 легше проникає через гематоенцефалічний бар’єр і внаслідок цього призводить до седативного ефекту. Ефективність клемастину фумарату для посилення ремієлінізації при РС нещодавно була доведена в подвійному сліпому перехресному клінічному дослідженні. Крім того, ця сполука в низці експериментальних досліджень показала ефективність у лікуванні ЦД1 та його ускладнень. Наявні натепер дані дозволяють рекомендувати клемастину фумарат як препарат вибору у комплексному менеджменті хворих на РС. Акцентується увага на необхідності клінічних досліджень для доведення ефективності клемастину фумарату в лікуванні хворих на ЦД1.
URI (Уніфікований ідентифікатор ресурсу): http://repo.knmu.edu.ua/handle/123456789/32763
Розташовується у зібраннях:Наукові праці. Кафедра ендокринології та дитячої ендокринології

Файли цього матеріалу:
Файл Опис РозмірФормат 
IEJ-6_(tom19)(zak134)2023_Скор._Кравчун_Чернявська_Олейнікова_31.10.2023.pdf734,49 kBAdobe PDFПереглянути/відкрити


Усі матеріали в архіві електронних ресурсів захищені авторським правом, всі права збережені.