Будь ласка, використовуйте цей ідентифікатор, щоб цитувати або посилатися на цей матеріал: http://repo.knmu.edu.ua/handle/123456789/32440
Назва: Топічні глюкокортикоїди в дерматологічній практиці: проблема ефективності та безпеки
Інші назви: Topical glucocorticoids in dermatological practice: the problem of efficiency and safety
Автори: Єрмоленко, Тамара Іванівна
Файзуллін, Олександр Валерійович
Дорошенко, Оксана Миколаївна
Теми: стероїд-чутливі дерматози
мометазону фуроат
метилпреднізолону ацепонат
преднікарбат
Дата публікації: бер-2023
Бібліографічний опис: Єрмоленко Т. І. Топічні глюкокортикоїди в дерматологічній практиці: проблема ефективності та безпеки / Т. І. Єрмоленко, О. В. Файзуллін, О. М. Дорошенко // Експериментальна і клінічна медицина. – 2023. – № 92 (1). – С. 51–59. – DOI: https://doi.org/10.35339/ekm.2023.92.1.ifd.
Короткий огляд (реферат): Один з найпоширеніших підходів до здійснення оптимального вибору топічних глюкокортикоїдів, який покликаний зменшити потенційні ризики побічної дії від їх застосування, передбачає призначення на початку лікування найменш активних препаратів. При їх неефективності переходять до застосування більш активних, а далі – найактивніших препаратів. Очевидним недоліком такого підходу є тривалість процедури емпіричного вибору препарату, що може ускладнювати лікування. Поява глюкокортикоїдів VI покоління, терапевтичний профіль яких поєднує високу активність та безпеку застосування, дозволила істотно змінити ситуацію. В роботі наведений огляд основних класифікаційних систем, що застосовуються до глюкокортикоїдів, які призначені для використання в дерматологічній практиці. Виконано короткий аналіз літературних даних щодо досвіду клінічного застосування препаратів VI покоління, таких як мометазону фуроат, метилпреднізолону ацепонат та преднікарбат. Стаття також містить ретроспективний огляд розвитку основних підходів щодо вдосконалення фармакотерапевтичних властивостей топічних глюкокортикоїдів. Окрема увага приділяється аналізу впливу особливостей хімічної будови препаратів на фармакокінетичні та фармакодинамічні параметри.
URI (Уніфікований ідентифікатор ресурсу): http://repo.knmu.edu.ua/handle/123456789/32440
Розташовується у зібраннях:Наукові праці. Кафедра фармакології та медичної рецептури

Файли цього матеріалу:
Файл Опис РозмірФормат 
812-Текст статті-1957-2-10-20230803.pdf370,49 kBAdobe PDFПереглянути/відкрити


Усі матеріали в архіві електронних ресурсів захищені авторським правом, всі права збережені.