Будь ласка, використовуйте цей ідентифікатор, щоб цитувати або посилатися на цей матеріал: http://repo.knmu.edu.ua/handle/123456789/32369
Назва: Ліпідні маркери прогнозування неалкогольної жирової хвороби печінки в юнаків із гіпоандрогенією
Інші назви: Lipid markers for predicting non-alcoholic fatty liver disease in adolescent boys with hypoandrogenism
Автори: Страшок, Лариса Анатоліївна
Strashok, Larysa
Турчіна, Світлана Ігорівна
Turchina, Svitlana
Косовцова, Ганна Василівна
Kosovtsova, Ganna
Бузницька, Олена Вікторівна
Buznytska, Olena
Завеля, Еліна Михайлівна
Zavelya, Elina
Ісакова, Марина Юріївна
Isakova, Maryna
Єщенко, Алла Валентинівна
Yeshchenko, Alla
Хоменко, Маргарита Андріївна
Khomenko, M.A.
Теми: юнаки
неалкогольна жирова хвороба печінки
гіпоандрогенія
β-ліпопротеїди
Дата публікації: 2022
Бібліографічний опис: Ліпідні маркери прогнозування неалкогольної жирової хвороби печінки в юнаків із гіпоандрогенією / Л. А. Страшок, С. І. Турчина Г. В. Косовцова, О. В. Бузницька, Е. М. Завеля, М. Ю. Ісакова, А. В. Єщенко, М. А. Хоменко // Сучасна педіатрія. Україна. – 2022. – № 7 (127). – С. 46–52. – DOI 10.15574/SP.2022.127.46.
Короткий огляд (реферат): Метаболічний синдром та асоційовані з ним стани є актуальною проблемою людства. Гастроентерологічним компонентом метаболічного синдрому вважається неалкогольна жирова хвороба печінки, у формуванні якої важливими є ожиріння, гіперліпідемія, інсулінорезистентність. Наразі немає даних про те, як впливає гіпоандрогенія на перебіг метаболічного синдрому та який з цих станів розвивається первинно. Метою проведеного дослідження було визначити прогностичне значення змін у ліпідному профілі для формування неалкогольної жирової хвороби печінки у юнаків з гіпоандрогенією. Комплексне обстеження юнаків 13–18 років з гіпоандрогенією включало антропометрію, біохімічні аналізи крові з визначенням рівня γ-глутамілтранспептидази, аспартатамінотрансферази, аланінамінотрансферази, лужної фосфатази, загального білірубіну і його фракцій, ліпідного профілю, рівня тестостерону, імунореактивного інсуліну, HOMA-IR. Морфофункціональний стан гепатобіліарної системи вивчали за ультразвуковим дослідженням. Прогностичну оцінку щодо формування стеатозу печінки при гіпоандрогенії було проведено за допомогою ROC-аналізу з розрахунком AUC. У підлітків з гіпоандрогенією виявлено дисліпідемію атерогенної спрямованості, більш виражену у хворих з ознаками стеатозу печінки. Визначено предикторну цінність визначення рівня β-ліпопротеїдів для виявлення неалкогольної жирової хвороби печінки у юнаків з гіпоандрогенією.
URI (Уніфікований ідентифікатор ресурсу): http://repo.knmu.edu.ua/handle/123456789/32369
ISSN: 2663-7553
Розташовується у зібраннях:Наукові праці. Кафедра педіатрії № 3 та неонатології

Файли цього матеріалу:
Файл Опис РозмірФормат 
Lipid markers for predicting non-alcoholic fatty.pdf685,68 kBAdobe PDFПереглянути/відкрити


Усі матеріали в архіві електронних ресурсів захищені авторським правом, всі права збережені.