Будь ласка, використовуйте цей ідентифікатор, щоб цитувати або посилатися на цей матеріал: http://repo.knmu.edu.ua/handle/123456789/31925
Назва: Плодове програмування при цукровому діабеті: акцент на запобіганні наслідків кетоацидозу
Автори: Лахно, Ігор Вікторович
Теми: цукровий діабет
кетоацидоз
розвиток нервової системи плода
ксилітол
Дата публікації: 29-кві-2023
Видавництво: Publishing House Professional Event
Бібліографічний опис: Лахно І. В. Плодове програмування при цукровому діабеті: акцент на запобіганні наслідків кетоацидозу / І. В. Лахно // Репродуктивне здоров’я жінки. – 2022. – № 2. – С. 17–20. – DOI: https://doi.org/10.30841/2708-8731.2.2022.261801.
Короткий огляд (реферат): Стаття присвячена аналізу наукових публікацій, які піднімають питання негативного впливу кетоацидозу у вагітних з цукровим діабетом на розвиток нервової системи плода з позицій плодового програмування і пошуку шляхів запобігання його негативним наслідкам на плід. Установлено, що індекс інтелектуального розвитку дітей у віці 2 років мав негативний кореляційний зв’язок із рівнем β-гідроксибутирату у материнській сироватці крові у ІІІ триместрі вагітності. Отже, є необхідність у попередженні виникнення кетоацидозу та голодування матері задля профілактики порушень інтелектуального розвитку нащадків. Відомо, що контроль метаболічних процесів матері з цукровим діабетом може впливати на автономну нервову регуляцію і рухливу активність плода. На сьогодні ще не існує робіт, у яких вивчено можливі зв’язки між показниками кетонових тіл матері і варіабельності серцевого ритму плода. Більш того, рутинний моніторинг кількісних показників кетонових тіл сьогодні не впроваджений під час вагітності. Усі існуючі лікувальні стратегії при цукровому діабеті розраховані на виявлення порушень толерантності до вуглеводів і проведення корекції рівня глікемії препаратами інсуліну або метформіном. Серед усіх фармакологічних методів запобігання наслідкам кетозу, безумовно, найбільш обґрунтованим і перспективним є використання розчинів ксилітолу. Чисельні дослідження довели, що ксилітол є незалежним від інсуліну джерелом енергії, який позитивно впливає на карбогідратний і ліпідний обміни, сприяє корекції оксидантного стресу. Тому вивчення стану автономної нервової регуляції плода та показників інтелектуального розвитку дитини під впливом запобігання синтезу кетонових тіл за допомогою інфузії ксилітолу може бути основою для вдосконалення менеджменту вагітних із цукровим діабетом.
URI (Уніфікований ідентифікатор ресурсу): http://repo.knmu.edu.ua/handle/123456789/31925
Розташовується у зібраннях:Наукові праці. Кафедра акушерства та гінекології № 3

Файли цього матеріалу:
Файл Опис РозмірФормат 
261801-Текст статті-603364-1-10-20220727.pdf248,83 kBAdobe PDFПереглянути/відкрити


Усі матеріали в архіві електронних ресурсів захищені авторським правом, всі права збережені.