Будь ласка, використовуйте цей ідентифікатор, щоб цитувати або посилатися на цей матеріал: http://repo.knmu.edu.ua/handle/123456789/31021
Назва: Вплив клітинної терапії на динаміку маркерів запалення в крові щурів з ад’ювантним артритом
Автори: Введенський, Д.Б.
Волкова, Н.О.
Юхта, М.С.
Сокіл, Л.В.
Гольцев, А.М.
Теми: ад’ювантний артрит
кріоконсервовані мультипотентні мезенхімальні стромальні клітини
клітинна терапія
маркери запалення
кров
Дата публікації: 2022
Бібліографічний опис: Вплив клітинної терапії на динаміку маркерів запалення в крові щурів з ад’ювантним артритом / Д. Б. Введенський, Н. О. Волкова, М. С. Юхта, Л. В. Сокіл, А. М. Гольцев // Український журнал медицини, біології та спорту. – 2022. – Т. 7, № 1 (35). – С. 62–67.
Короткий огляд (реферат): Мета – дослідження динаміки показників запалення в крові щурів з ад’ювантним артритом за умов генералізованого та локального введення кріоконсервованих мультипотентних мезенхімальнихстромальних клітин з жирової та хрящової тканин. Матеріал та методи. Модель ад’ювантного артриту у щурів-самців індукували субплантарним введенням повного ад’юванта Фрейнда. На 7 добу моделювання тваринам вводили: фізіологічний розчин – контрольна група; кріоконсервовані мультипотентні мезенхімальні стромальні клітини з жирової або хрящової тканини локально або генералізовано. У якості порівняння була сформована група інтактних тварин. На 14, 21 та 28 добу дослідження в крові експериментальних тварин визначали швидкість осідання еритроцитів, а в сироватці вміст загального білку, С-реактивного білку та ревматоїдного фактору. Результати. В групі тварин контрольної групизапальний процес мав виражений характер, про що свідчило значне збільшення досліджених показників впродовж усього строку спостереження. Застосування кріоконсервованих мультипотентних мезенхімальних стромальних клітин з жирової та хрящової тканин на 28 добу спостереження призводило до відновлення вмісту загального білка та швидкості осідання еритроцитів, а також до позитивної динаміки рівня С-реактивного білку та ревматоїдного фактору. У тварин з генералізованим введенням клітин порівняно з локальним було зафіксовано більш виражений терапевтичний ефект. Порівняльна оцінка використання кріоконсервованих мультипотентних мезенхімальних стромальних клітин з жирової та хрящової тканин показала відсутність значущих змін досліджуваних показників при обох способах введення клітин. Ці дані можуть бути використані для обґрунтування та розробки методик лікування ревматоїдного артриту у клінічній практиці. Висновки. Клітинна терапія кріоконсервованими мультипотентними мезенхімальними стромальними клітинами з досліджених джерел за умов як локального, так і генералізованого введення тваринам з ад’ювантним артритом чинить модулюючу дію на перебіг запалення.
URI (Уніфікований ідентифікатор ресурсу): http://repo.knmu.edu.ua/handle/123456789/31021
Розташовується у зібраннях:Наукові праці. Кафедра загальної та клінічної патофізіології імені Д.О. Альперна

Файли цього матеріалу:
Файл Опис РозмірФормат 
4 Вплив клітинної.pdf257,85 kBAdobe PDFПереглянути/відкрити


Усі матеріали в архіві електронних ресурсів захищені авторським правом, всі права збережені.