Будь ласка, використовуйте цей ідентифікатор, щоб цитувати або посилатися на цей матеріал: http://repo.knmu.edu.ua/handle/123456789/28897
Назва: Значення васпіну у зовнішній та внутрішній секреторній діяльності підшлункової залози
Автори: Пильов, Данило Ігорович
Теми: васпін
підшлункова залоза
цукровий діабет 2 типу
хронічний панкреатит
Дата публікації: 2021
Бібліографічний опис: Пильов Д. І. Значення васпіну у зовнішній та внутрішній секреторній діяльності підшлункової залози / Д. І. Пильов // Східноєвропейський журнал внутрішньої та сімейної медицини. – 2021. – № 1. – С. 96–102.
Короткий огляд (реферат): Підшлункова залоза (ПЗ) є одним з найбільш багатофункціональних органів травної системи. Цей орган має складну багатокомпонентну систему регуляції секреторної активності, пов‘язану з рівнем гормонів травного тракту та структурними змінами тканини ПЗ. Зовнішньо- та внутрішньосекреторна частини ПЗ знаходяться в тісному взаємозв‘язку і впливають одна на одну в процесі функціонування ПЗ в цілому. Отже, недостатність однієї з функцій може призвести до недостатності іншої. Зовнішньосекреторну функцію ПЗ оцінюють за кількісним і якісним складом підшлункового соку, який є продуктом ацинарної секреції ферментів і протокової секреції. Ці порушення визначаються як зовнішньосекреторна панкреатична недостатність. У хворих на хронічний панкреатит (ХП) найчастіше виявляється зовнішньосекреторна недостатність ПЗ, зумовлена зменшенням маси екзокринної паренхіми ПЗ, яка функціонує, унаслідок її атрофії та фіброзу.
URI (Уніфікований ідентифікатор ресурсу): https://repo.knmu.edu.ua/handle/123456789/28897
Розташовується у зібраннях:Наукові праці. Кафедра внутрішньої медицини № 3 та ендокринології



Усі матеріали в архіві електронних ресурсів захищені авторським правом, всі права збережені.