Будь ласка, використовуйте цей ідентифікатор, щоб цитувати або посилатися на цей матеріал: http://repo.knmu.edu.ua/handle/123456789/27706
Назва: Фрактальний аналіз мозочка людини за даними магнітно-резонансної томографії: метод дилатації пікселів
Автори: Maryenko, Nataliia
Мар’єнко, Наталія Іванівна
Марьенко, Наталия Ивановна
Stepanenko, Oleksandr
Степаненко, Олександр Юрійович
Степаненко, Александр Юрьевич
Теми: фрактальний аналіз
фрактальний індекс
підрахунок квадратів
дилатація пікселів
магнітно-резонансна томографія
Дата публікації: 2020
Бібліографічний опис: Мар’єнко Н. І. Фрактальний аналіз мозочка людини за даними магнітно-резонансної томографії: метод дилатації пікселів / Н. І. Мар’єнко, О .Ю. Степаненко // Морфологія. – 2020. – № 14 (3). – С.52-58.
Короткий огляд (реферат): Актуальність. Застосування фрактального аналізу в якості морфометричного методу дозволяє кількісно охарактеризувати біологічні структури, що мають властивості фракталів, у тому числі й мозочок людини. Адаптація методик фрактального аналізу для оцінки стану структур головного мозку на магнітно-резонансних томограмах є актуальним напрямком сучасної морфології. Мета: визначити значення фрактальної розмірності (ФІ) тканини мозочка за даними магнітно-резонансної томографії за допомогою методу дилатації пікселів. Методи. Дослідження проведене на магнітно-резонансних томограмах головного мозку 120 умовно здорових пацієнтів. Був проведений фрактальний аналіз цифрових зображень магнітно-резонансних томограм мозочка за допомогою методу дилатації пікселів у авторській модифікації. Результати. Встановлено, що середнє значення ФІ тканини черв’яка мозочка в цілому на серединному сагітальному зрізі у режимі Т2 із пороговим значенням яскравості 100 складає 1,691±0,01. Значення ФІ тканини півкуль мозочка складають у паравермальній зоні ліворуч 1,683±0,01, праворуч 1,685±0,01; центральній зоні півкулі ліворуч 1,679±0,01, праворуч 1,672±0,01; крайовій зоні півкулі ліворуч 1,665±0,01, праворуч 1,682±0,01. Ці значення статистично значуще не відрізняються у симетричних ділянках правої та лівої півкуль та не відрізняються від значення ФІ черв’яка мозочка. Підсумок. Фрактальний аналіз за допомогою методу дилатації пікселів може бути використаний для морфометричного дослідження магнітно-резонансних томограм головного мозку. Фрактальний аналіз дозволяє провести об’єктивну оцінку морфофункціонального стану мозочка, що може бути використане для діагностики різних захворювань мозочка та інших структур ЦНС.
URI (Уніфікований ідентифікатор ресурсу): https://repo.knmu.edu.ua/handle/123456789/27706
Розташовується у зібраннях:Наукові роботи молодих вчених. Кафедра гістології, цитології та ембріології



Усі матеріали в архіві електронних ресурсів захищені авторським правом, всі права збережені.