Будь ласка, використовуйте цей ідентифікатор, щоб цитувати або посилатися на цей матеріал: http://repo.knmu.edu.ua/handle/123456789/26905
Назва: Особливості ураження нервової системи на тлі патології дихальної системи
Автори: Каук, Оксана Іванівна
Теми: ураження нервової системи
запалення легень
хронічні неспецифічні захворювання легень
пухлини легень
тромбоемболія легеневої артерії
туберкульоз легень
МР2020
Дата публікації: тра-2020
Видавництво: Харківський національний медичний університет
Бібліографічний опис: Особливості ураження нервової системи на тлі патології дихальної системи : методичні вказівки до практичного заняття та самостійної роботи слухачів циклу тематичного удосконалення "Актуальні питання соматоневрології" / упоряд. О. І. Каук. – Харків : ХНМУ, 2020. – 16 с.
Короткий огляд (реферат): У патогенезі ураження нервової системи при захворюваннях легень провідну роль відіграє вплив факторів гіперкапнії і гіпоксемії, які є наслідком порушення функції зовнішнього дихання (ФЗД). Зазвичай відмічається зменшення життєвої ємкості легень (ЖЄЛ) до 2 300–1 800 мл; зниження максимальної вентиляції легень (МВЛ) до 52–28 л і коефіцієнта використання кисню (КВК2) до 31–27 мл; збільшення хвилинного обсягу дихання (ХОД) до 8–10 л і величини поглинання кисню у хвилину (ВПК) до 245–268 мл/хв. При тромбозах і емболії легеневої артерії важлива роль належить насамперед гемодинамічним порушенням, що виникають внаслідок закупорки легеневої судини і поширеного судинного спазму. Зазвичай внаслідок цього виникає артеріальна ішемія і венозне повнокров'я головного або спинного мозку, збільшується проникність судинних стінок із виходом еритроцитів в субарахноїдальний простір та речовину мозку, що обумовлює масивний первинний каріоцітоліз з утворенням великих вогнищ випадання нейронів у корі. Слід відмітити, що патогенез мозкових порушень є дуже складним та часто поєднує багато факторів (гіпоксемія, зниження артеріального тиску у великому колі кровообігу, судинний спазм, порушення гомеостазу), що призводить до виникнення більш значущої гіпоксії і частих вогнищевих уражень головного мозку. При відсутності макроскопічного вогнища в мозку виникнення локальної неврологічної симптоматики можливо пояснити розвитком капілярної ішемії з масивним первинним каріоцітолізом. Відомо, що глія є більш стійкою до гіпоксії, хоча і виявляє при цьому більш виражену проліферативно-дистрофічну реакцію, що дозволяє глії в основному зберігати свою структуру.
Опис: Затверджено Вченою радою ХНМУ. Протокол № 3 від 20.05.2020.
URI (Уніфікований ідентифікатор ресурсу): https://repo.knmu.edu.ua/handle/123456789/26905
Розташовується у зібраннях:Навчально-методичні видання. Кафедра неврології № 2



Усі матеріали в архіві електронних ресурсів захищені авторським правом, всі права збережені.