Будь ласка, використовуйте цей ідентифікатор, щоб цитувати або посилатися на цей матеріал: http://repo.knmu.edu.ua/handle/123456789/20407
Назва: Атмосферний тиск як фактор схильності до загострення серцево-судинної патології
Автори: Стратієнко, К.М.
Шкуліпа, І.Є.
Морозова, М.М.
Кікош, К.Ю.
Якушев, Є.Д
Теми: атмосферний тиск
серцево-судинна патологія
Дата публікації: 16-тра-2018
Видавництво: Харківський національний медичний університет
Бібліографічний опис: Атмосферний тиск як фактор схильності до загострення серцево- судинної патології / К. М. Стратієнко, І. Є. Шкуліпа, М. М. Морозова, К. Ю. Кікош, Є. Д. Якушев // Фізіологія – медицині, фармації та педагогіці: актуальні проблеми та сучасні досягнення : V Всеукраїнська наукова конференція студентів та молодих вчених з фізіології з міжнародною участю, Харків, 16 травня 2018 р. / ред. колегія: Д. І. Маракушин [та ін.]. – Харків, 2018. – С. 83.
Короткий огляд (реферат): Отримані дані вказують на схильність до загострення серцево-судинних захворювань та виникнення патологічної метеочутливості організму у період коливань атмосферного тиску. Отримані дані дозволяють висловити думку, що надмірні патологічні реакції серцево-судинної системи на різкі зміни атмосферного тиску, яки проявлялися підвищенням артеріального тиску, сприяють розвитку і прогресуванню патологічного процесу у системі кровообігу.
Опис: В сьогоденні відбувається глобальні зміни погодно-кліматичних умов навколишнього середовища, але самопочуття більшості кількості людей ніяк не залежить від цих коливань, тому що у здорової людини організовуються адаптаційні механізми в організмі і відбувається своєчасне пристосування фізіологічних процесів цих змін. Таким чином, здорові люди не відчувають на собі адекватні коливання погодно-кліматичних умов. Однак зниження пристосувальних захисних реакції, яки спостерігаються у хворих людей призводить до втрати здатності організму оперативно пристосовуватись до коливань метеорологічних факторів. Вплив зміни погодно-кліматичних умов викликає виражене напруження систем гомеостазу організму, в першу чергу, серцево-судинної системи як найбільш реактивної і визначальною в адаптації цілісного організму (Хаснулин В.И.,2015; Козловская И. Л., 2016; Беляева В.А., 2016; Самсонов С.Н. та ін.., 2016; Стародубцнва О.С. та ін.., 2017). Таким чином, серед метерологічних факторів щодо функціонального стану та виникнення патології системи кровообігу велике значення мають різки коливання атмосферного тиску. Мета дослідження. В цьому дослідженні бала зроблена спроба виявити схильність хворих на серцево-судинну патологію саме на зміни атмосферного тиску.
URI (Уніфікований ідентифікатор ресурсу): https://repo.knmu.edu.ua/handle/123456789/20407
Розташовується у зібраннях:Наукові роботи молодих вчених. Кафедра фізіології

Файли цього матеріалу:
Файл Опис РозмірФормат 
Конф.тези-30-Стратієнко.pdf634,26 kBAdobe PDFЕскіз
Переглянути/відкрити


Усі матеріали в архіві електронних ресурсів захищені авторським правом, всі права збережені.