Будь ласка, використовуйте цей ідентифікатор, щоб цитувати або посилатися на цей матеріал: http://repo.knmu.edu.ua/handle/123456789/18367
Назва: Частота розвитку латентних вірусних інфекцій у реципієнтів ниркових трансплантатів
Автори: Лісовий, Володимир Миколайович
Желєзнікова, Марина Олександрівна
Поляков, Микола Миколайович
Андон'єва, Ніна Михайлівна
Валковська, Тетяна Леонідівна
Олянич, Сергій Олександрович
Теми: цитомегаловірус (ЦМВ)
вірус Епштейна-Барр
поліомавірус(ПВ)
транспллантація нирки (ТН)
нирково-замісна терапія (НЗТ)
Дата публікації: 5-жов-2017
Бібліографічний опис: Частота розвитку латентних вірусних інфекцій у реципієнтів ниркових трансплантатів / В. М. Лісовий, М. О. Желєзнікова, М. М. Поляков, Н. М. Андон’єва, Т. Л. Валковська, С. О. Олянич // Урологія, андрологія, нефрологія – 2017 : матеріали ювілейної науково-практичної конференції / під ред.: В. М. Лісового, І. М. Антоняна [та ін.]. – Харків, 2017. – С. 210–211.
Короткий огляд (реферат): Трансплантація нирки з індукційною та наступною базисною імуносупресивною терапією може супроводжуватися реактивацією латентних вірусних інфекцій, таких як цитомегаловірус (ЦМВ), вірус Епштейн-Барра (ВЕБ), поліомавірус(ПВ), вірус герпесу 6 типу. Метою дослідження було виявлення частоти розвитку латентних вірусних інфекцій у хворих в післятрансплантаційному періоді протягом першого року після операції з урахуванням нозологічних форм захворювань нирок та схеми імуносупресивної терапії. В результаті дослідження у 6 хворих протягом перших 6 місяців була діагностована ЦМВ інфекція, у тому числі 2 випадки первинної ЦМВ інфекції. З них 4 пацієнта приймали такролімус, 2 пацієнта приймали циклоспорин А. У З пацієнтів вона протікала на тлі гострого кризу відторгнення, у 1 пацієнта спостерігались гострі виразки шлунково-кишкового тракту, у 2 пацієнтів дисфункція трансплантату. У 5ти пацієнтів з персистуючою лихоманкою був виявлений ВЕБ, лише в 1 пацієнта спостерігалась порушена функція трансплантату. В 1 пацієнта виявлена мікст-інфекція -ЦМВ+ВЕБ. Достовірної різниці у залежності від нозологічної форми захворювання нирок та розвитку латентних інфекцій у після трансплантаційний період не виявлено (р=0,193).
URI (Уніфікований ідентифікатор ресурсу): https://repo.knmu.edu.ua/handle/123456789/18367
Розташовується у зібраннях:Наукові праці. Кафедра урології, нефрології та андрології імені професора А.Г. Подрєза

Файли цього матеріалу:
Файл Опис РозмірФормат 
5.13 Вирусные инфекции.pdf326,24 kBAdobe PDFЕскіз
Переглянути/відкрити


Усі матеріали в архіві електронних ресурсів захищені авторським правом, всі права збережені.