Please use this identifier to cite or link to this item: http://repo.knmu.edu.ua/handle/123456789/13497
Title: Особливості роботи нейроендокринної та імунної систем у хворих на хронічні дерматози (псоріаз, екзема, атопічний дерматит)
Authors: Дащук, Андрій Михайлович
Пустова, Наталія Олександрівна
Добржанська, Євгенія Ігорівна
Keywords: хронічні дерматози
кортизол
інсулін
імунна система
Issue Date: 2016
Citation: Дащук А. М. Особливості роботи нейроендокринної та імунної систем у хворих на хронічні дерматози (псоріаз, екзема, атопічний дерматит) / А. М. Дащук, Н. О. Пустова, Є. І. Добржанська // Актуальні проблеми дерматології, венерології та ВІЛ/СНІД-інфекції : матеріали науково-практичної конференції (з міжнародною участю), присвяченої 185-річчю проф. Бруєва О. Я., Харків, 18–19 червня 2016 р. – Харків, 2016. – С. 57–66.
Abstract: При псоріазі, екземі та атопічному дерматиті спостерігається залежність клінічного перебігу дерматозів і морфофункцiонального стану шкіри від дії різних чинників навколишнього середовища, розладів метаболізму гормонів периферичних залоз внутрішньої секреції . Численні дослідження свідчать про комплексний характер порушень з боку багатьох систем організму хворих на хронічні дерматози. Гормональні порушення у хворих на хронічні дерматози надають істотний вплив на перебіг і тяжкість клінічних проявів. У патогенезі псоріазу, екземи, атопічного дерматиту при мультифакторності етіології провідна роль відводиться порушенням імунної системи, що виявляються розладами гуморального та клітинного імунітету, дисбалансом різних цитокінів
URI: http://repo.knmu.edu.ua/handle/123456789/13497
Appears in Collections:Наукові праці. Кафедра дерматології, венерології і СНІДу

Files in This Item:
File Description SizeFormat 
особливості роботи нейроендокринної.docx29,03 kBMicrosoft Word XMLView/Open


Items in DSpace are protected by copyright, with all rights reserved, unless otherwise indicated.