Будь ласка, використовуйте цей ідентифікатор, щоб цитувати або посилатися на цей матеріал: http://repo.knmu.edu.ua/handle/123456789/11949
Назва: Ультразвукові та комп’ютернотомографічні аспекти діагностики дифузних уражень печінки
Автори: Федуленкова, Юлія Янівна
Теми: хронічний гепатит
комп’ютерна томографія
ультазвукова діагностика
цироз печінки
жировий гепатоз
Дата публікації: тра-2015
Бібліографічний опис: Федуленкова Ю. Я. Ультразвукові та комп’ютернотомографічні аспекти діагностики дифузних уражень печінки / Ю. Я. Федуленкова // Український радіологічний журнал. – 2015. – Вип. 2, т. 23. – С. 24–29.
Короткий огляд (реферат): З метою удосконалення діагностики жирового гепатозу (ЖГ), хронічного гепатиту (ХГ), цирозу печінки (ЦП) методами автопсії, ультразвукового дослідження (УЗД) на Xario SSA 660А та комп’ютерної томографії (КТ) на Aquilion 16 обстежено загалом 3374 пацієнтів і 152 здорових особи контролю в три ретро- та проспективні рандомізовані одночасні («зрізові») контрольовані когортні етапи. Оцінено загальні непараметричні показники, дані аналізу Вальда, діагностична цінність УЗД і КТ. Специфічність та позитивна передбачувальна цінність УЗД коливаються від 14,3 % до 96,8 %, результати КТ істотно не відрізняються від ехографічних, хоча УЗД безпечніше, економічно й організаційно доступніше, а допплерівський режим додатково дозволяє оцінити функціональний стан органа. Діагностико-прогностичний алгоритм з 3 демографо-антропометричних, 15 променевими, лабораторними і похідними показниками успішно валідизований і продемонстрував понад 90 % за чутливістю, специфічністю, передбачувальною цінністю. Отже, визначено клінічну значущість радіологічних методів обстеження в кількісній оцінці морфофункціонального стану печінки у хворих із ЖГ, ХГ, ЦП, розроблено, валідизовано і рекомендовано для практичного застосування діагностико-прогностичний алгоритм обстеження хворих з цією патологією. Перспективні подальші дослідження з детальною стратифікацією за ступенем стеатозу (за ЖГ), активності (за ХГ), фіброзу (за ХГ та ЦП).
URI (Уніфікований ідентифікатор ресурсу): https://repo.knmu.edu.ua/handle/123456789/11949
ISSN: 1027-3204
Розташовується у зібраннях:Наукові праці. Кафедра радіології та радіаційної медицини

Файли цього матеріалу:
Файл Опис РозмірФормат 
статья Федуленкова 2015-04-25.doc169 kBMicrosoft WordПереглянути/відкрити


Усі матеріали в архіві електронних ресурсів захищені авторським правом, всі права збережені.