Please use this identifier to cite or link to this item: http://repo.knmu.edu.ua/handle/123456789/9608
Title: Вплив фактор некрозу пухлин-α на вуглеводний обмін у хворих з цукровим діабетом 2 типу та його поєднанні з остеоартрозом
Authors: Журавльова, Лариса Володимирівна
Олійник, Марія Олександрівна
Keywords: остеоартроз
цукровий діабет 2 типу
фактор некрозу пухлин-α
Issue Date: 2015
Citation: Журавльова Л. В. Вплив фактор некрозу пухлин-α на вуглеводний обмін у хворих з цукровим діабетом 2 типу та його поєднанні з остеоартрозом / Л. В. Журавльова, М. О. Олійник // Ліки України Плюс. – 2015. – № 2 (23). – С. 12.
Abstract: Фактор некрозу пухлин-α - фактор розвитку інсулінорезистентності, він знижує передачу інформаційного сигналу біологічної дії інсуліну та перешкоджає поглинанню глюкози та вільних жирних кислот жировою тканиною, пригнічує функціональну активність β-клітин і потенціює глюкозотоксичність. Вивчення впливу ФНП-α на обмін вуглеводів у хворих на цукровий діабет 2 типу та остеоартроз дозволить краще зрозуміти процеси патогенезу метаболічних порушень.
URI: http://repo.knmu.edu.ua/handle/123456789/9608
Appears in Collections:Наукові праці. Кафедра внутрішньої медицини № 3 та ендокринологіїItems in DSpace are protected by copyright, with all rights reserved, unless otherwise indicated.