Please use this identifier to cite or link to this item: http://repo.knmu.edu.ua/handle/123456789/878
Title: Хімічні сполуки як виробничі чинники малої інтенсивності у сучасному виробництві натуральної шкіри
Authors: Завгородній, Ігор Володимирович
Іванюк, Є.Г.
Ткачук, Н.М.
Петюніна, В.М.
Бачинський, Р.О.
Keywords: гігієна
виробництво шкіри
шкідливі фактори
хімічні фактори
гранично- припустимі концентрації
Issue Date: 2005
Publisher: ХДМУ
Citation: Хімічні сполуки як виробничі чинники малої інтенсивності у сучасному виробництві натуральної шкіри / І. В. Завгородній, Є. Г. Іванюк, Н. М. Ткачук, В. М. Петюніна, Р. О. Бачинський // Медицина сьогодні і завтра. - 2005. - № 3. - С. 138-141.
Abstract: Проведено оцінку шкідливих хімічних факторів у виробництві натуральної шкіри на Вознесенському (Миколаївської області) відкритому акціонерному товаристві «ВОЗКО». Встановлено, що хімічні шкідливості є одним з провідних в структурі комплексу несприятливих факторів. Особливості стадії обробки шкіряної сировини та апаратурного забезпечення технологічного процесу визначають наявність на початкових етапах технологічного процесу аміаку і сірководню, на завершальних — розчинників органічної природи. Реальні концентрації хімічних факторів виробничого середовища, як правило, несуттєво перевищують гранично-припустимі, що дозволяє віднести цей вид виробничих шкідливостей до факторів малої інтенсивності. Разом з тим односпрямованість дії ряду речовин визначає можливість підсумовування їхніх ефектів при комбінованій дії і, як наслідок, появи виробничо-обумовлених зрушень у стані здоров'я працюючих.
URI: http://repo.knmu.edu.ua/handle/123456789/878
Appears in Collections:Наукові праці. Кафедра гігієни та екології № 2Items in DSpace are protected by copyright, with all rights reserved, unless otherwise indicated.