Please use this identifier to cite or link to this item: http://repo.knmu.edu.ua/handle/123456789/8052
Title: Оптимізація медичної допомоги дітям з боронхолегеневою дисплазією
Authors: Сенаторова, Ганна Сергіївна
Шипко, Анатолий Федорович
Логвінова, Ольга Леонідівна
Муратов, Георгій Рафікович
Keywords: діти
бронхолегенева дисплазія
диспансерізація
Issue Date: 2014
Citation: Оптимізація медичної допомоги дітям з боронхолегеневою дисплазією / Г. С. Сенаторова, А. Ф. Шипко, О. Л. Логвінова, Г. Р. Муратов // Неонатологія, хірургія та перинатальна медицина. – 2014. – № 4. – С. 67–71.
Abstract: в статі представлені результати обстеження 249 пацієнтів віком від 1 до 36 місяців, із них 206 хворих на бронхолегеневу дисплазію в періоді ремісії захворювання та 43 дитини, , які народжені недоношеними, мали дихальні розлади в ранньому неонатальному періоді, але не сформували БЛД. Виявлені достовірні різниці в гендерній належності серед обстежених на користь чоловічої статі серед дітей з БЛД (KW H= 23,3; р<0,05). В структурі бронхолегеневої дисплазії частота НФ-БЛД : КФ-БЛД : БЛД-Д відносились як 7 : 2 : 1 відповідно. На основі отриманих даних розроблена частота оглядів пульмонологом під час диспансеризації хворого, яка показала високу чутливість (92,96%) і специфічність (85,7%), що вказує на значну надійність використання рекомендованої частоти оглядів пульмонологом під час диспансеризації дітей на бронхолегеневу дисплазію в умовах амбулаторії.
URI: http://repo.knmu.edu.ua/handle/123456789/8052
Appears in Collections:Наукові праці. Кафедра педіатрії № 1 та неонатологіїItems in DSpace are protected by copyright, with all rights reserved, unless otherwise indicated.