DSpace О системе DSpace DSpace
 

Repository KhNMU >
Кафедри >
Кафедра медичної та біологічної фізики і медичної інформатики >
Наукові праці. Кафедра медичної та біологічної фізики і медичної інформатики >

Пожалуйста, используйте этот идентификатор, чтобы цитировать или ссылаться на этот ресурс: http://repo.knmu.edu.ua/handle/123456789/791

Название: Результати статистичної обробки масиву даних хворих із другими первинними пухлинами (попереднє повідомлення)
Авторы: Радзішевська, Євгенія Борисівна
Васильєв, Леонід Якович
Вікман, Ян Едуардович
Якімова, Тамара Петрівна
Ключевые слова: метахронні пухлини
другі раки
метастатичні пухлини
Дата публикации: 2012
Библиографическое описание: Результати статистичної обробки масиву даних хворих із другими первинними пухлинами (попереднє повідомлення) / Л. Я. Васильєв, Є. Б. Радзішевська, Я. Е. Вікман, Т. П. Якимова // Український радіологічний журнал. - 2012. - Т. 20, N 1. - С. 39-43.
Аннотация: Мета роботи: Проведення розвідувального статистичного аналізу електронних даних з історій хвороби груп хворих із другими раками й хворих із пізніми метастатичними пухлинами. Матеріали і методи: Відібрано та конвертовано в електронну форму історії хвороби груп хворих із другими раками й хворих із пізніми метастатичними пухлинами, що проходили лікування на базі клініки ДУ «ІМР ім. С.П. Григор’єва НАМН України» протягом 1980–2003 років. Проведено первинний статистичний аналіз накопиченої інформації методами непараметричної статистики за допомогою статистичного середовища Statistica. Результати: Встановлено найтриваліший проміжок часу між першим й другим раками та висунуто гіпотези про нозологічні форми першої пухлини, що частіше за інші мали віддаленими наслідками другі пухлини. Шляхом порівнянні групи із другими раками та групи із метастатичними пухлинами зроблено припущення про продовження захворювання на рак при ураженні парного органу, про залежність появи другого раку від віку пацієнтів, про вплив гемотрансфузій, променевого та хемолікування на появу метахронних пухлин. Висновки: Використання сучасних інформаційних технологій та підходів доказової медицини дозволило одержати додаткову інформацію з традиційних масивів даних, зокрема, про перебіг захворювання, що містять в історіях хвороби.
URI: http://repo.knmu.edu.ua/handle/123456789/791
Располагается в коллекциях:Наукові праці. Кафедра медичної та біологічної фізики і медичної інформатики

Файлы этого ресурса:

Файл Описание РазмерФормат
статья_статистика&выводы_окончательно.doc136,5 kBMicrosoft WordПросмотреть/Открыть


Этот ресурс защищен исходным авторским правом

View Statistics

Все ресурсы в архиве электронных ресурсов защищены авторским правом, все права сохранены.

 

Valid XHTML 1.0! DSpace Software Copyright © 2002-2005 MIT and Hewlett-Packard - Обратная связь