Please use this identifier to cite or link to this item: http://repo.knmu.edu.ua/handle/123456789/742
Title: Формування і розвиток української радянської системи охорони здоров’я у Харкові (1919-1934 рр.)
Authors: Демочко, Ганна Леонідівна
Keywords: радянська система охорони здоров’я
Харків
столиця
історіографія
медичні кадри
епідемії
робітнича медицина
епідемічний стан
охорона материнства і дитинства
диспансеризація
профілактика
Issue Date: 2011
Citation: Демочко Г.Л. Формування і розвиток української радянської системи охорони здоров’я у Харкові (1919-1934 рр.) : автореферат дис. … канд. історичних наук. 07.00.01 - Історія України / Г.Л. Демочко, ХНУ ім. В.Н. Каразіна. - Харків, 2011. - 20 с.
Abstract: Дисертацію присвячено комплексному дослідженню системи охорони здоров’я у Харкові у 1919 – 1934 рр. У роботі на основі широкого кола джерел висвітлено особливості розвитку системи охорони здоров’я в місті; досліджено комплекс питань, пов’язаних із діяльністю влади щодо системи охорони здоров’я у Харкові. Відзначено позитивні та негативні моменти у вирішенні завдань поширення мережі установ охорони здоров’я, забезпечення міста медичними кадрами, боротьби з епідеміями та соціальними захворюваннями, організації та діяльності системи робітничої медицини та охорони материнства і дитинства, надання швидкої допомоги. Висвітлено стан охорони здоров’я у Харкові та показано розвиток галузі протягом часу, коли місто було столицею УСРР. З’ясовано вплив історичних, соціально-економічних умов на медичну сферу. На основі комплексного аналізу зроблено висновок щодо особливостей формування системи медичних установ Харкова та посилення їхньої ролі в охороні здоров’я населення міста.
URI: http://repo.knmu.edu.ua/handle/123456789/742
Appears in Collections:Автореферати дисертацій. Історія України
Наукові праці. Кафедра суспільних наук

Files in This Item:
File Description SizeFormat 
автореферат.pdf421,33 kBAdobe PDFView/Open


This item is protected by original copyrightItems in DSpace are protected by copyright, with all rights reserved, unless otherwise indicated.