Please use this identifier to cite or link to this item: http://repo.knmu.edu.ua/handle/123456789/7377
Title: Передумови для створення системи катамнестичного спостереження (follow up) за новонародженими групи ризику
Authors: Ріга, Олена Олександрівна
Зброжик, Євгенія Миколаївна
Keywords: новонароджені групи ризику
катамнестичне спостереження
Issue Date: 2014
Citation: Ріга О. О. Передумови для створення системи катамнестичного спостереження (follow up) за новонародженими групи ризику / О. О. Ріга, Є. М. Зброжик // Неонатологія, хірургія та перинатальна медицина. – 2014. – № 3. – С. 55–60.
Abstract: На сучасному етапі в багатьох країнах світу накопичений опит щодо катамнестичного спостереження за новонародженими групи ризику порушень розвитку. В статі представлені основні передумови для створення системи катамнестичного спостереження в Україні, основні структурні та технологічні її особливості. Система катамнестичного спостереження за новонародженими групи ризику вимагає підготовки фахівців та їх тісної взаємодії з родиною, передбачає створення єдиної національної бази даних, планування виписки новонародженого із стаціонару. При катамнестичному спостереженні за новонародженими мають відбуватися моніторинг медичних проблем, пов’язаних з перинатальною патологією дітей та моніторинг розвитку, який можна здійснювати завдяки скринінговим та діагностичним інструментам. Система катамнестичного спостереження сприятиме покращенню перинатальної допомоги в країні, активному залученню до процесів росту та дозрівання дитини батьків, сприятиме зниженню інвалідності та відмов від дітей
URI: http://repo.knmu.edu.ua/handle/123456789/7377
Appears in Collections:Наукові праці. Кафедра педіатрії № 1 та неонатологіїItems in DSpace are protected by copyright, with all rights reserved, unless otherwise indicated.