Please use this identifier to cite or link to this item: http://repo.knmu.edu.ua/handle/123456789/7191
Title: Характристика екскреції вільного кортизолу з добовою сечею у дітей дошкільного віку з різним ступенем депривації
Authors: Пеньков, Андрій Юрійович
Макєєва, Наталія Іванівна
Ріга, Олена Олександрівна
Keywords: вільний кортизол
сеча
діти
депривація
Issue Date: 2014
Citation: Пеньков А. Ю. Характристика екскреції вільного кортизолу з добовою сечею у дітей дошкільного віку з різним ступенем деривації / А. Ю. Пеньков, Н. І. Макєєва, О. О. Ріга // Педіатрія, акушерство та гінекологія. – 2014. – № 1 (46). – С. 89–64.
Abstract: У 79-ти дітей дошкільного віку з різним ступенем деривації проведено дослідження концентрації вільного кортизолу в добовій сечі. Результати дослідження показали підвищену екскрецію вільного кортизолу з сечею у дітей, позбавлених батьківського піклування з найбільшими значеннями та їх частотою у дітей, яких після перебування в будинках дитини було віддано до виховання у родини у порівнянні з дітьми, які виховуються в повних родинах. Діагностика гіперкортизолізма у дітей дошкільного віку з деривацією рівня у вигляді збільшення рівня вільного кортизолу сечі понад двох стандартних відхилень від середнього значення виявила володіє низькою цінністю метода. Автори припускають, що у дітей, які виховуються в умовах інституції, має місце пристосування до існуючих умов існування, (стадія резистентності хронічного стресу) або виснаження резервних спроможностей організму.
URI: http://repo.knmu.edu.ua/handle/123456789/7191
Appears in Collections:Наукові праці. Кафедра педіатрії № 1 та неонатологіїItems in DSpace are protected by copyright, with all rights reserved, unless otherwise indicated.