Please use this identifier to cite or link to this item: http://repo.knmu.edu.ua/handle/123456789/6862
Title: Адипокіни та індекс маси тіла у хворих на неалкогольну жирову хворобу печінки в поєднанні з цукровим діабетом 2 типу та ожирінням
Authors: Журавльова, Л.В.
Огнєва, О.В.
Keywords: aактор некрозу пухлин-альфа
kептин
неалкогольна жирова хвороба печінки
цукровий діабет типу 2
Issue Date: 2014
Citation: Журавльова Л. В. Адипокіни та індекс маси тіла у хворих на неалкогольну жирову хворобу печінки в поєднанні з цукровим діабетом 2 типу та ожирінням / Л. В. Журавльова, О. В. Огнєва // Міждисциплінарні аспекти цукрового діабету : матеріали науково-практичної конференції з міжнародною участю, присвяченої 210-річчю з дня заснування ХНМУ та 75-ти річчю з дня народження професора В. М. Хворостінки, Харків, 11 вересня 2014 р. / за ред. Л. В. Журавльової [та ін.]. – Харків, 2014. – С. 54.
Abstract: Лептин і фактор некрозу пухлин-альфа (ФНП-α) відносяться до гормоноподібних речовин - адипокінів. Дію цих адипокінів до кінця не вивчено, проте, в сучасних даних відзначено участь лептину в процесі розвитку неалкогольний жирової хвороби печінки (НАЖХП) шляхом активації клітин печінки, що мають фіброгенний потенціал, а також в порушеннях вуглеводного й ліпідного метаболізму, а ФНП-α асоціюється не тільки з процесами запальної відповіді організму, але і з механізмами активації утворення лептину.
URI: http://repo.knmu.edu.ua/handle/123456789/6862
Appears in Collections:Наукові праці. Кафедра внутрішньої медицини № 3 та ендокринологіїItems in DSpace are protected by copyright, with all rights reserved, unless otherwise indicated.