DSpace О системе DSpace DSpace
 

Repository KhNMU >
Кафедри >
Кафедра травматології та ортопедії >
Наукові праці. Кафедра травматології та ортопедії >

Пожалуйста, используйте этот идентификатор, чтобы цитировать или ссылаться на этот ресурс: http://repo.knmu.edu.ua/handle/123456789/4150

Название: Експериментальне моделювання кістково-суглобового туберкульозу
Авторы: Голка, Григорій Григорович
Голка, Тарас Григорович
Кузнецова, Ірина Миколаївна
Синенко, Тетяна Олександрівна
Ключевые слова: експериментальне моделювання
кістково-суглобовий туберкульоз
Дата публикации: 2013
Библиографическое описание: Експериментальне моделювання кістково-суглобового туберкульозу / Г.Г. Голка, Т.Г. Голка, І.М. Кузнецова, Т.А. Синенко // Туберкульоз. Легеневі хвороби. Віл-інфекція. - 2013. - № 1(12). - С. 76-81.
Аннотация: Мета даної публікації є висвітлення процесу моделювання кістково-суглобового туберкульозу і його особливостей у морських свинок для подальшого використання результатів експерименту у лікувальній та науковій практиці. Експеримент проводився на 30 статевозрілих морських свинках. Моделювання туберкульозного артриту колінного суглобу проводилось на основі розробленого нами способу (Патент 70401 (UА)). За всіма тваринами проводилося динамічне спостереження з клінічними, рентгенологічними, патоморфологічними і лабораторними дослідженнями. Виведення експериментальних тварин з досліду проводилося за раніше розробленим графіком -- при виявленні ознак досліджуваних стадій туберкульозного процесу. В результаті виконаної роботи вдалося простежити стадійність розвитку туберкульозного гоніту у морської свинки та відстежити сучасні особливості клінічного, рентгенологічного та патоморфологічного перебігу. Виявлена ідентичність моделі основних клінічних форм туберкульозу колінного суглоба у морської свинки та у людини. Дана експериментальна модель кістково-суглобового туберкульозу дає змогу розробити експериментальну модель різних оперативних втручань з залежності від стадії розвитку захворювання і дає можливість вивчити діагностичну цінність різних лабораторних методів діагностики кістково-суглобового туберкульозу, в тому числі і полімеразної ланцюгової реакції.
Описание: Мета даної публікації є висвітлення процесу моделювання кістково-суглобового туберкульозу і його особливостей у морських свинок для подальшого використання результатів експерименту у лікувальній та науковій практиці.
URI: http://repo.knmu.edu.ua/handle/123456789/4150
Располагается в коллекциях:Наукові праці. Кафедра травматології та ортопедії

Файлы этого ресурса:

Файл Описание РазмерФормат
Експериментальне моделювання к¦стково-суглобового туберкульозу.doc961,5 kBMicrosoft WordПросмотреть/Открыть


Этот ресурс защищен исходным авторским правом

View Statistics

Все ресурсы в архиве электронных ресурсов защищены авторским правом, все права сохранены.

 

Valid XHTML 1.0! DSpace Software Copyright © 2002-2005 MIT and Hewlett-Packard - Обратная связь