Please use this identifier to cite or link to this item: http://repo.knmu.edu.ua/handle/123456789/3875
Title: Особливості параметрів добового моніторування артеріального тиску у хворих з коморбідністю ожиріння та гіпертонічної хвороби
Authors: Ковальова, Ольга Миколаївна
Ситіна, Ірина Василівна
Keywords: добове моніторування артеріального тиску
ожиріння
надмірна маса тіла
гіпертонічна хвороба
Issue Date: Sep-2013
Citation: Ковальова О. М. Особливості параметрів добового моніторування артеріального тиску у хворих з коморбідністю ожиріння та гіпертонічної хвороби / О. М. Ковальова, І. В. Ситіна // Міжнародний ендокринологічний журнал. – 2013. – № 5 (53). – С. 21–25.
Abstract: У хворих з коморбідністю ожиріння та гіпертонічної хвороби вивчали особливості параметрів добового моніторування артеріального тиску, в залежності від індексу маси тіла та типу ожиріння, з використанням стандартних значень ІМТ понад 24,9 кг/м2 – ознака надмірної маси тіла, ІМТ < 29,9 кг/м2 вважали ознакою ожиріння. Абдомінальний тип ожиріння оцінювали згідно з робочою версією критеріїв IDF, NHLBI, AHA, WHF, IAS, IASO (2009) при об’ємі талії у чоловіків ≥ 94 см, у жінок ≥ 80 см. Встановлено, що хворі з ожирінням характеризувались достовірно вищими середньоінтегральними значеннями артеріального тиску, з підвищенням варіабельності АТ у хворих з абдомінальним типом ожиріння, та розвитком неблагоприємних у прогностичному значенні типів добового профілю “non – dippers”, “night–peakers”, “оver–dipper”
URI: http://repo.knmu.edu.ua/handle/123456789/3875
Appears in Collections:Наукові праці. Кафедра пропедевтики внутрішньої медицини № 1, основ біоетики та біобезпекиItems in DSpace are protected by copyright, with all rights reserved, unless otherwise indicated.